Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Történt már, hogy valakit...

Történt már, hogy valakit kirúgtak a folyton beteg ovis gyerek miatt, vagy szóvá tette negatívan a munkáltató?

Figyelt kérdés

Ugye a kiscsoportos ovis időszak sokszor problémás a munkával összeegyeztetést illetően, mert a legtöbb gyereknek minden hónapban van valami betegsége, 2 hét ovi-2 hét betegség, stb. Mindenki ismeri a helyzetet.

Emiatt sokszor aggódnak az anyukák a munkahelyi rendelkezésre állás okán.

Nekem az a kérdésem, hogy vannak-e olyan történetek, amikor a munkáltató elbocsájtotta az anyukát mert rendszeresen otthon kellett maradni a beteg gyerekkel? Vagy minimum szóvá tette/megjegyezte negatívan?

Ha van ilyen, mi történt? Milyen munkahely volt, és hogyan küldték el, mit mondtak? Illetve mennyi idő múlva sikerült új állást találni?



2023. máj. 1. 10:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
Volt egy csaj az egyik munkahelyemen, aki elküldtek. De ő tényleg 1 hetet jött be havonta. Azért az ilyen mértékű betegeskedés egyáltalán nem általános. A lányom 9 hónapot járt bölcsibe, ezalatt egyszer bárányhimlős volt, kétszer meg elkapott egy 3 napos náthát. A náthákat meg a himlő első napjait otthon töltöttem vele, amikor jól lett, ment a mamához, ennyiért nem akadnak fent egy normális munkahelyen.
2023. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk senkit nem rúgtak ki ezért, de aki sokat hiányzik, annak a teljesítménye elmaradt és ez prémiumokban és egyéb kiegészítésekben meglátszott.
2023. máj. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

"amikor jól lett, ment a mamához"


De ha nincs mama, a bébiszitter meg többe kerül, mint a fizud, akkor nem úszod meg ennyi nappal.

2023. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
32%
De nekem volt. Ha meg nem lett volna, akkor az apja is otthon lehetett volna pár napot, és ha nem hajlandó rá, akkor sem rúgtak volna ki ennyiért. És az ismerőseimet elnézve inkább a kevesebb betegség az általános, nem ez a 2 hét itt, 2 hét ott féle.
2023. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

"az ismerőseimet elnézve inkább a kevesebb betegség az általános, nem ez a 2 hét itt, 2 hét ott féle"


22 fős oviscsoport átlag 10 fővel megy szeptember óta.

Úgyhogy szerencsés a merítésed, az átlag pont hogy jóval többet beteg.

Az én gyerekeim a kevésbé betegesek közé tartoznak, de ők is jóval többet voltak betegek, mint a tiéd pl.

Bölcsiben a fiamnál tényleg megvolt a 2 hét bent, 2 hét otthon.

Szeptembertől kezdte a kiscsoportot, jóval kevesebbszer volt beteg, de ahhoz pont elégszer, hogyha egyedülálló anya lettem volna, biztos kirúgnak, mert nem megoldott a helyettesítésem.

Így is sokat voltam home officeban otthon veke, hogy a férjemmel megosztottuk.

És baromira nem volt hatékony mellőle a munka

2023. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Nem is egy helyről küldtek el ez miatt
2023. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván, ha a szülők hozzáállása olyan, hogy minden alkalommal az anyuka marad otthon és mindig táppénzre megy, egy-két napot sem hajlandó a szabadságából áldozni erre, akkor jó eséllyel elküldik.
2023. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
7, a munkáltató szempontjából a táppénz kifizetődőbb, mintha tervezetlen szabit kell fizetnie.
2023. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Ezt elsősorban azok a kollégák nehezményezik, akiknek a kieső dolgozót ingyen és bérmentve helyettesíteniük kell. Persze, anya nem tehet róla, hogy beteg a gyerek, de a másik dolgozó meg szív miatta.
2023. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Próbálok lavirozni home officet akkora kérni mikor beteg, ez 1-2 nap egy héten, szabadságom használom el, néha mama is vigyáz rá (de ő is ritkán tud olyan a munkahelye hogy nincs helyettese), egyedül nevelem így apuka nem tud sajnos vigyázni. Így átlag havi 1 hetet nem vagyok, még nem szóltak de a sok hiányzás miatt a teljesítmény prémium tényleg nem annyi mint aki nem hiányzik annyit.
2023. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!