Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kire hagyod a gyereket, ha beteg?

Kire hagyod a gyereket, ha beteg?

Figyelt kérdés

Ovisom van, elég sokat beteg. Ti kire hagyjátok ilyenkor? Főleg olyanok válaszát várom, akik nem tudnak állandó home officeban lenni. Nekem kb 2 éve már nem nagyon engedik a sok home officet, havi 2-3 nap maximum.

Szóval home offical egy minimálisat tudok megoldani.

Nagyszülő egy sincs. Rokonok, barátnők maguk is dolgoznak, amúgy is nekik is szinte mindnek van saját gyereke.

Táppénzre szoktam menni, gyáp-ra néha még.

Kerestünk fizetős segítséget, de elég durva árakon mennek, kisváros, nyugdíjas néni 20 ezret kér 8 órára, tehát egy hetes betegségnél egy 100-as, bár nem állunk rosszul de azért na..kicsit durvának tartom

A férjem keveset marad vele itthon, idén eddig 1* volt egy hetet vele összesen. Neki érettségivel van egy komoly vezetői munkája egy multinál 50+ emberrel, jókor volt jó helyen, mindig azt mondja én képzett vagyok könnyen találok jó munkát akármikor, ő meg szerinte nem, úgyhogy ő nem fog állandóan táppénzezni vele, egy évben 2* max..

Nálatok nincs ebbő mindig gond? Hogy lehet ezeket az éveket kibírni?


2023. máj. 26. 08:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
A férjem cégvezető, napi 300 eurót keres és csak fizetetlen szabija van, mégis annyit marad itthon a gyerekkel, amennyit szükséges. Ha más rokon nem tud segíteni, akkor a férjed segítsen, mert nem a tied a gyerek, hanem a tietek. Vagy esetleg még játszhat a gyerekbarát munkahely neked. De nem muszáj neked munkát váltani azért, mert hát ő biztos nem fog.
2023. máj. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem akarunk váltani, arra mondja hogy ha kirúgnának a sok hiányzás miatt én már másnap találok munkát, ő nem biztos, ami amúgy jogos, most is kb 3 cég van ahova mehetnék. Neki nehezebb lenne jobbat találni.

Azzal szoktam kompenzálni hogy ha hétvégi túlóra van is mindig vállalom, szokott lenni pár hetente egy egy repülő járat vagy kamion hétvégén amit le kell papirozni, mindig jövök én, mert a kollegáim sosem akarnak, a férjem meg hétvégén fixen otthon van, ezeket bevállalom, de nyilván azért ez nem hatalmas dolog.

2023. máj. 26. 08:15
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A férjem, vagy én. Más lehetőség nincs.
2023. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol élsz hogy euroban irod, gondolom külföldön, az cégvezetőként elég sovány, rendes hogy így is ennyit marad

L.

2023. máj. 26. 08:17
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Nagyszülők, bébiszitter. Nem tudom hogy lehetne máshogy megoldani, se a férjem, se az én munkám nem tolerálja a sok hiányzást. Nekem van ugyan home office lehetőségem, de érdemi munkát beteg gyerek mellett nem lehet végezni.
2023. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Napi 300 euró sovány? Én nem az a hozzászóló vagyok, aki ezt írta, na de ez messze van a soványtól. Ez havi 6000 eurót jelent, ami kb. 2,4 millió forint. Hát, nem tudom...
2023. máj. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok, egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, nálunk egyik mama nyugdíjas, ő tud segíteni. Egyébként ha kicsit köhög, még megy.
2023. máj. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Magyarországon élünk, csak a megbízó cég külföldi. Programozók, a férjem egyedül viszi ennek a külföldi cégnek a projektjét (az fizet napi 300 eurót). 2 éve indította a céget, már 15-en vannak. Én nagyon büszke vagyok rá. :) #1
2023. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Váltásban dolgozunk a férjemmel, mindig van otthon valaki.
2023. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát ha itthon úgy jó persze, de külföldi viszonylatban nem lett volna durva #6, mert én egy egyszerű supervisorként keresek 600 nettót, a férjem nálam is többet, egyikőnk sem cégvezetőként. Cégvezetőként Nyugat-Európában pl igen sovány lett volna, de jelen magyarázat mellett már rendben van és jó.
2023. máj. 26. 08:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!