Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen praktikát használtok...

Milyen praktikát használtok orrszíváshoz?

Figyelt kérdés
Van kétfajta orrszívónk.1,5éves a gyermekem igazából hála égnek sokat nem kellett használni és nemis volt vészes.Jönnek a szemfogak és egy hete kell szívni az orrát napi max 3szor.De esküszöm mintha valami szumóbajnokságon volnánk.Próbálok gyengéd lenni,nem erősen fogni de egyszerűen kész harc az egész és már attól félek,hogy a keze is be fog kékülni ahogy próbálom lefogni.Elmagyarázom mit fogunk csinálni,mutatom neki.Próbáltam a földön a két lábam között is már.Apa ithon van segít,de egyedül kifogytam az ötletből.
2023. máj. 26. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Hanyatt fekszik, 2 combom a 2 karját tartja lent meg a fejét is be tudom szorítani a lábam között.

Sirdogálva jön, ha mondom hogy orrot fogunk szívni de aztán magától hanyatt fekszik előttem és széttárja a karjait 😊 szóval végülis együtt működik.

2023. máj. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eddig nekem sem volt probléma,én is így csinálom,de most valahogy nem akarja,nagyon sír és ahozz képest,hogy milyen pici irtó erő van benne.gondoltam kipróbálom a kézit(keresztlányom 3éves neki csak ez vált be).Ölbe vettem magamhoz szorítottam a másik kezét lefogtam,de szerintem ez drasztikus 😳 így azzal be is fejeztem nem hiányzik nekem,hogy ez miatt nem akar majd hozzám bújni vagy ne adj Isten még úgy megszorítanám,hogy kék folt legyen rajta.

De akkor maradunk a "megszokotnál",majd csak vége lessz és kibújnak azok a fránya fogak 😟

2023. máj. 26. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a porszívos vált be mond a 2 gyereknél. A többi halottnak a csók. Porszívós, de nem a porszívóval hanem szajjal szívom. De igy is ha csak meglátja ordítás van.

Én betekerem mint egy burritot. Pléd, belefektetem, becsavarom. Ordít, visít, sír. De abba a nettó 2 percbe nem hal bele. Mashogy egyszerűen nem megy. Semennyire nem együttműködő, csíp, rúg, harap ilyenkor.

Inkább ez, mint egy arcüreg gyulladás.


19hónapos lány egyébként. De a mini fajtából. Ennek ellenére oltasnál is 3an fogtuk le, akkora erő van benne.

2023. máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha kell, akkor én is a hanyatt fektetős módszert használom, amit valaki írt. Azt enyém is ordít, de másképpen nem tudom jól megfogni.


Viszont közben próbálom tanítani, hogy szívja ki magának. Hiszen igazából ez nem fáj, csak félelmetes gondolom. Úgy csináljuk, hogy kiszívom a macinak, a nyuszinak, magamnak, közben eljátszom, hogy ez milyen jó móka, aztán a kezébe nyomom. Ő is kiszívja a macinak meg a nyuszinak, és szokott próbálkozni a saját orrával is már.

2023. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém a porszívótól fél/t. Lassan 3 éves, de ha olyanja van még mindig menekül, ha porszívózok.


Viszont azt tudja, hogy orrot szívni muszáj.

2 porszívós orrszívónk van. Ugyanolyan. Az egyik csak akkor kerül elő, mikor beteg. A másik ott van a játékai között és játszunk is vele. "Gyere szívjuk ki a lovacska orrát, látod sokkal jobban érzi magát"


Odaállítom a porszívó mellé, leguggolok, (orrspray, ha kell) indítom a porszívót és kiszívom neki. Hanyatt fekve úgy ordított, hogy kiszívtam és 5 perc múlva újra tele volt.

1,5 éves korától kezdve így csinálom.

2023. máj. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szintén plédbe tekerem 🙈

Nem bír kapálózni, csak a fejét kell tartani.

A második napon már magától szokott belehemperegni

2023. máj. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket 🙏
2023. máj. 26. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom, az ölembe ül, úgy fogom le, keresztezem a lábaim az övéi elött, a karjait átölelem, a másik kezemmel a fejét fogom. Anyuka szívja
dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!