Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van különbség a vírus okozta...

Van különbség a vírus okozta hányás és sima gyomorrontásos- gyomorsav miatti hányás között ? Lehet különbséget tenni egy 2 évesnél ?

Figyelt kérdés

Fiam álmából felkelve hányott, lefekvés előtt a szokásos tejet nem kérte, de napközben szokásos mennyiséget evett, a napokban kissé nehezebb kajákat. Álmából felkelve kihányta a vacsoráját, de nem sugárban. Ha vírus okozta ezt a hányást akkor sugárban hányott volna vagy kár ezen filóznom, nem lehet különbséget tenni? Egyébként most bújik egy foga is, extrém módon nyálzik.

Tudom hülye kérdés, de ne kövezzetek meg...kiváncsi vagyok hogy van e tapasztalatotok...én még életemben sosem hánytam, nem tudom milyen az, nem tudom mire számítsak a fiamnál ha ez vírus.

Köszönöm a válaszokat.


2023. máj. 29. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni.
2023. máj. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha vírus, rossz a közérzete is pár napig, pl. láz, hidegrázás, aluszékonyság. Ha romlottat evett, akkor jobban lesz, amikor kihányta. Mindkettőnél lehet hasmenés is. Ha reflux, akkor nem múlnak el a tünetek és lehet pluszban köhögés, krágokás, csuklás, főleg étkezések után vagy fekve. Az alapján, amit írtál, simán lehet, hogy a fogzás miatt hátracsorgó nyáltól hányt csak.

Vírusokat általában a szervezet magától leküzdi és tipikusan 3-4 nap a rosszabb szakasz. Hányás/hasmenésnél fontos sok folyadék, többször kisebb mennyiségben (pl. hányásnál párpercenként egy kiskanál). Tejes, húsos, zsíros, fűszeres ételeket érdemes kerülni. Klasszikus diéta a főtt rizs, főtt krumpli vagy ropi. Ha fennáll a kiszáradás veszélye, mert nem iszik, bágyadt (bár nem minden gyerek), mindent kihány naponta sokszor, akkor irány a kórház, más esetben magától elmúlik, nincs vele teendő. És természetesen lássa orvos, ha más tünete is van. És érdemes valami probiotikummal támogatni a bélflóra helyreállítását. És persze mindent fertőtleníteni érdemes és gyakori kézmosást tanítani a gyereknek, hogy csökkentsd az esélyét, hogy elkapjátok.

2023. máj. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hányott,hányt.
2023. máj. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lehet tudni. De egyszeri hányásnál ha nincs láz/hőemelkedés, simàn lehet gyomorrontás. De ha semmilyen más panasz nincs es hányás sincs több, hasa sem megy akkor nincs nagy jelentősége, max figyelgeted. Közösségbe nem vittem a fiam ilyenkor.

Az mindegy, hogy sugàrban hányt vagy nem, ebből nem lehet kizárni egyiket vagy másikat.

2023. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látszik, hogy nem vírus volt, csak gyomorrontás vagy a fogacskája.

Kedves #3, köszi a javítást, sajnos külföldi magyarnak születtem, ahol sajnos nem mindig helyesen használják a kifejezéseket és nekem ez fel sem tűnik, ezért én is helytelenül használom. Ez tudom nem mentség, de igyekszem figyelni.

2023. máj. 31. 08:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért a nyelvtanos válasz a 100%? Aki pedig válaszolt, annak semmi. Az nem válasz, hogy helytelenül írtad.
2023. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam, más pontozott. Én mindenkinek megköszöntem a válaszát az előző válaszomban, nem gondoltam hogy pontvadászat folyik.
2023. jún. 1. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!