Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha autizmussal diagnosztizáljá...

Ha autizmussal diagnosztizálják milyen pozitív és negatív dolgokat hoz magával?

Figyelt kérdés

2.5 éves, sok helyen jártunk, mondenhol felmerült, de még sehol nem írták rá, csak a kevert specifikus spektrum zavart, viszont kaptunk időpontot Vadaskertbe.

Ha ott azt mondják, hogy a neurológus, és korai fejlesztő gyanuja nem csak gyanu, hanem tényleg autizmus, akkor mi lesz utána? Ovi? Suli? Terápia javaslat? Igényelhető valami? Nálunk szakszolgálat szerint átlagos gyermek, de vannak olyan dolgai, amik miatt nagyon valószínű. Milyen hátránya lehet ha pl jól funkcionál, de papírja van? Ha később okos, inteligens fiú lesz, és papírja van róla, járhat-e normál suliba? Minden sztori, lehetőség érdekel. Nagyon nem látom át. Én kérvényeztem szakszolgálatnál is. Tehát elvileg le is mondhatom? Magánfejlesztésre és magán ovoba is el tudom vinni ha kell. Mi lenne neki a legjobb?


2023. máj. 31. 16:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Kisfiam 4 éves. Most voltunk pont a Vadaskertben mi is. Emelt csp, gyod jár, illetve Mák kártya amivel ingyen utazik, a kísérője pedig helyi közlekedési eszközökön ingyen, távolságin 90% kedvezménnyel. Ő is jól funkcionáló autista, a tudata ép, a pszichiáter szerint teljes életet fog élni. Oviban ingyenes lesz az étkezés. Ő szegregáló oviba megy, de azt mondták, ha úgy látják, integrálóba is megállja a helyét, akkor az ovi normál ovi része átveszi. Valamint integráló iskolába mehet majd akár a későbbiekben.
2023. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Kisfiam szintén 2,5 éves, autista.

Előnyök:

- ingyenes korai fejlesztés

- ingyenes tsmt torna

- ingyenes logopédia

- ingyenes autizmus specifikus fejlesztés


Juttatások:

- GYOD

- emelt csalàdipótlék

- GYES 10 éves korig

- mák kártya

- rokkant parkolói kártya

- ingyen pelenka (ha nem szobatiszta)

- gyógyszertámogatás (szükség szerint)


A pedagógiai szakszolgálat megjavasolja az óvodát/iskolát. Ez nem jelenti azt, hogy kötelező oda íratni. Amennyiben találsz olyan ovit, sulit, ahol szívesen fogadják a gyerekedet, akkor természetesen oda is írathatod. Nyílván, ha magasan funkcionáló, jó képességű, integrálható, akkor a szakszolgálat sem akarja EGYMI-be küldeni.


Szerintem érdemes kivizsgáltatni még most, hiszen ha ovis lesz és az óvónőknek tűnik fel a gyerek mássága, akkor úgyis javasolni fogjàk a kivizsgálását. A fejlesztés pedig minél hamarabb kezdődik, annál hatékonyabb.

2023. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
69%
Felnőtt autistaként válaszolok. Rengeteg másik autistát ismerek. Egyik sem kisegítő iskolás kategória. Némelyiknek 5 diplomája is van. Nem is láttam még élőben nem magasan funkcionáló autistát. Rendesen dolgozunk, normál iskolába és gimibe jártunk mind. Legtöbbünk gyermekkorában nem kapott semmilyen papírt és így fejlesztést sem. Felnőtt korban pedig már szinte senki nem foglalkozik velünk. Nincs is elég szakember. Majdnem mind pszichiáterhez járunk, nyugtatókon élünk. Hiába nincs látszólag komoly baj velünk, ami bennünk lezajlik, arra szó nincs. Depresszió, kiégés, félelem, a sehova nem illesz érzés. Gyerekkorban még lehet fejleszteni. Nekünk ez nem adatott meg. 30 felett egyre autisztikusabb lettem én is, mert belefáradtam a színjátékba. Szinte mindegyikünk összeroppan pár havonta. Inkább jártam volna SNI osztályba, waldorba. Lehet akkor sem vittem volna többre az életben, de legalább nem egy lelki nyomorékként dolgoznék ott ahol. Hiába járunk elit gimibe, jó egyetemre, ha utána alig vesznek fel minket jó helyre dolgozni. Látja a hr-es, hogy valami nem stimmel. Szociálisan is nehéz teljesíteni. Ha homokba dugod a fejed, a gyerekkel szúrsz ki. Nem most, hanem hosszabb távon. A normál sulinál sokkal többet érnek a skillek, amiket fejlesztés nélkül nem tud megszerezni.
2023. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor ha megállja a helyét, tehát nem nagyon lesz agyilag érintett, és nem agresszív, vagy nincsenek túl kirívó dolgai, akkor sima suliba mehet. Azért kérdeztem, mert elkaptam egy iskolai rendezvényt amikor szakszolinál voltunk és meglepődtem, hogy teljesen normálisan beszélő gyerekek voltak a sírva hümmögő és tényleg teljesen láthatóan beteg gyermekek között. Nagyon sajnálnám, ha jól teljesítene, de a papír miatt nem engedélyeznék, hogy komolyabb suliba járjon. Pl ha nagyon megszeret valamit, ami autiknál normális pl autók, akkor ne lehessen autószerelő ...

Nálunk 4 éves agyi szintjén van, de nem érdeklik nagyon a személyek és még csak szavakat mond, bár egyre többet. Sokat ugrál, tapsol, csettint, echolál vagy egy dolgot mond 10x, vagy amíg én nem ismétlem. Boldog, nem agresszív, imádja a zenét, sokszor ugyanazt, de nehéz együttműködésre bírni. Gyógytorna, konduktor heti 2 óra van kiírva összesen.

Nektek Vadaskert mit javasolt? Olyan tanácstalan vagyok. 😞

2023. máj. 31. 17:20
 5/27 A kérdező kommentje:
Jajjj mennyi válasz hirtelen, és mindet köszönöm!
2023. máj. 31. 17:24
 6/27 A kérdező kommentje:

Ami számomra érdekes volt, hogy magánrendelésre vittem a gyereket, a dokik azt is látták, és háziorvos le is hurrogott, hogy mit intézkedek egyedül. Ő pedig sehova nem akart küldeni, mert szerinte majd alakul a gyerek. Ezért nem értem annyira, hogy mi és miért van.

3-as! A nagyfiam nem diagnosztizált tinédzser, ő egy kislexikon, sportos meg minden ami kell, de azon gondolkodom, hogy szüksége lesz segítségre, mert érzi hogy mindenkinél másabb, tehát a megnemértettzseni kategória, aki tudja bár tini, de környezetünkben pl a tanárainál is többet tud, így nem fogadja el, hogy őt gyereknek nézzék, nagyon nehéz. Javaslatod nevelésében? Neked mi segített volna? Szigor vagy engedékenység?

2023. máj. 31. 17:34
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Olyan iskola fogadja, amelyiknek az alapító okiratában benne van, hogy fogad autistat. Sok ilyen iskola van. Oktatási hivatal oldalán van fent.
2023. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A mi kis városunkban ingyen nincs semmi, csak olyan hogy sokat mozogjon a gyerek és 2x beszélgetnek vele ez mi? Az mi? Tsmt is csak magánban van, uszodát nem fűtik, mármint a víz nagyon hideg, mert spórolnak, mindenhova fizetni és utazni kell. Tehát ha szüksége lesz fejlesztésekre, akkor igényelnem kell amiket írtatok. Ez hozzávetőlegesen mekkora összeg? Csp, gyod, gyes egyben? Van férjem, ő dolgozik csak. Nem szobatiszta a gyermek. Pelenka ha nem marad el, akkor gyógyszertárban kell felvenni?
2023. máj. 31. 17:40
 9/27 A kérdező kommentje:
3as, neked elmondás alapján kicsiként milyen jelei voltak? Később mit éreztél, vagy hogy alakultak a tünetek? Neurológus szerint mindig lesz valami új. Na ezektől félek nagyon.
2023. máj. 31. 17:42
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

"Nem is láttam még élőben nem magasan funkcionáló autistát."

Pedig több az értelmileg érintett autista. Sokkal.

2023. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!