Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vadaskerti kivizsgáláson...

Vadaskerti kivizsgáláson mindenképp születik tényleges diagnózis (2.5 évesnél) ?

Figyelt kérdés

90ezer a magán vizsgálat, 2 vizsgálat van 1-1 óra doki+gyógypedagógus. Tehát milyen 1-1 órája van a gyereknek ...

Autisztikus vonásai vannak a 2.5 éves gyermekünknek, voltunk már szakszolgálatnál, neurológusnál. Kevert spec.spektrum zavar van SNI státusz.

Ekkora gyereknél diagnosztizálhatnak tévesen, vagy mondhatják-e hogy még nem megállapítható, esetleg várjunk-e még, ha külső szemlélő (nagyszülő,barátok, ...) nem hiszik el, hogy baj lehet (tehát annyira nem lehet baj).

Magán vizsgálatot kötelező-e bemutatni szakszolgálatnál, illetve megvonhatja e utána az állami kivizsgálást, mert hogy én már megnézettem máshol.

Ha autizmus diagnózist kap, az kiderülhet-e később, hogy nem állja meg a helyét? Pl 4 évesen szobatiszta, teljesen jól beszél és nincsenek kirívó viselkedési zavarai, eszik-alszik rendesen, barátkozik, ... akkor lehet felülvizsgálatot kérni?


2023. jún. 9. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Most ne haragudj, de akkor mi alapján viszitek kivizsgálni ha se a rokonok se senki nem látja autizmus jelét és am full normális? A gyerekek különbözőek, nincs olyan hogy valaki 100%-ig normális, mert mi a mérce? Ki a mérce? Annyi sni-s meg kicsit autista gyerek van már hogy csoda ha valaki normális és szerintem ez pusztán azért van, mert ma már mindenre aggatnak valami nevet. Persze hogy lehet hogy a gyerek normális nincs baja, mert ha akarsz tuti találsz mindnél valami flúgosságot. De szerintem ez nem jelent semmit. Azok akik valóban betegek, azokat kilóméterről kiszúrod
2023. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnyugtatnál, ha a szakszoli és a neurológus nem mondta volna, hogy kell egy auti specifikus vizsgálat is. Mi júliusra bejuthatunk Vadaskertbe, de decemberben küldene a szakszolgálat. Nem látom, hogy totál flúgos, azt se hogy totál normális. El van maradva beszédben, szociálisan, motorikusan. Kognitív képességei átlagon felüliek. Nem veszekedni szerettem volna, hanem a kérdéseimre választ. Ismétlődő mozdulatai és ismétlődő szavai miatt küldik főként tovább. A többit pedig fejlesztik (mozgás,viselkedés).
2023. jún. 9. 16:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Pszichiáterre azt mondták még ne, mert nem beszél rendesen.
2023. jún. 9. 16:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felülvizsgálat mindenképpen van. Mi egy éve voltunk először a Vadaskertben, akkor volt 3 éves a fiúnk. Kapott auti kódot, és ráírták a papírra, egy év múlva felülvizsgálat. Ez egy hónapja volt esedékes. Nálunk a probléma továbbra is fennáll, így majd csak 3 év múlva kell menni újra, mikor esedékes lesz az iskola.
2023. jún. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy sikerül megállapítani, hogy autista. Lehet, hogy azt mondják, nem állapítható meg jelenleg (tehát vagy nem az, vagy enyhe és még nem látszik).


És ha most megállapítják, később kiderülhet, hogy tévedtek és csak idegrendszeri éretlenség stb. volt (ez a "kinőtte" eset).


Hogy konkrétan a papírra mit írnak, nem tudom, de ekkora gyereknél kb ennyire biztosan lehet megállapítani.

2023. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
A vadaskert egy full lehúzás.
2023. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

5-ös tehát 90ezer ft-ért mondhatják, hogy nem tudják mi a baja a gyereknek?

Most ezt nem értem. Ez saját tapasztalat?

6-os titeket lehúztak? Vagy téves diagnózist adtak?

2023. jún. 9. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a korban még várnék az auti kivizsgálással a saját tapasztalatom alapján. 3,5 éves korig teljesen úgy viselkedett a fiam, mint egy autista, már elindítottuk a vizsgalatkérést, stb, mire fél év alatt kinőtte 1 kivételével az összes autisztikus tünetét. Most jutottunk be vizsgálatra, sima BTMN lett, és hihetetlen fejlődésen ment keresztül. Ha hamarabb jutunk el bárhová, valószínűleg máshogy diagnosztizálták volna. És nem egyedüli eset, ismerek egy másik kissrácot, ugyanígy volt, csak ő maradéktalanul kinőtt mindent.


Ha nem olyan nagy a baj, én a helyedben nem sietnék a vizsgálatokkal, inkább egyéni fejlesztésre vinném.

2023. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7, #5 vagyok. Nincs a Vadaskerttel tapasztalatom, amit írtam, azzal inkább az orvostudomány lehetőségeit akartam felvázolni.


Hogy kapsz-e valami diagnózist, ha nem mutatható ki autizmus, azt nem tudom. De ha ez kifejezetten autizmus vizsgálat, akkor logikus lenne, hogy nem. Azért biztos leírják, hogy a különböző tesztek mit mutatnak, ami értékes, lehet, hogy irányt ad. De ha annál a gyereknél abban a korban nem mutatható ki, akkor nem mutatható ki, erről ők nem tehetnek.

2023. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is sok autisutikus tunet volt masfel evesen. Ki be pislogott a szemevel, forgott korbe kozben a szemevel oldalra fixalt, razta a fejet, ult a kanapen es elore hatra billegett. 3,5 eves,jelenleg egyiket sem csinalja, pedig akkor el voltunk keseredve rendesen. 1 ev ovi utan beindult a beszedfejlodes is.
2023. jún. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!