Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen betegségeket okozhat...

Milyen betegségeket okozhat egy cica a kisbabának? (toxoplasmán kívül)?

Figyelt kérdés

Légyszi, aki tudja írja már le nekem konkrétan a betegségek nevét, meg miden egyebet.

Én már úúúúgy unom, hogy minden félművelt ember a környéken arról regél, hogy a szerencsétlen szobacicám miatt mennyi veszély leselkedik a két kisgyerekünkre.

Köszi előre is.



2012. jún. 14. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Ha nem csak a lakásban van tartva, akkor különféle parazitákat is terjeszt, pl bélféreg ( több féle van, és mind nagyon cuki bajt tud okozni). Ezen kívül kullancsot beviheti, bolha, rüh, a karmolással pedig különféle gennykeltő bacikat tud a bőrbe juttatni, amik normál körülmények között a talajon/ban élnek( pl gennyes agyhártya/agyvelő stb ezek mind ilyenek). A kizárólag lakásban tartott cicákra ez nem vonatkozik, akkor talán az allergia miatt kell gondolkozni, de ha nincs a családban, és a baba nem örökli a hajlamot, akkor valószínű nem lesz gond.
2012. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Egészséges, rendben tartott, rendszeresen oltott, élősködőmentesített, tiszta macska semmiféle gondot nem okoz. Allergiára való hajlam is hatványozottan kisebb azokban a családokban, ahol a baba már pocakléte alatt találkozik a cicával.
2012. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel se veszélyesebb a gyerekre egy háziállat, mint pl. a játszótér vagy a bevásárlóközpont, sőt. Persze be kell oltatni, féregteleníteni, higiénikusan kell tartani az állatokat kisgyerekek közelében (kezet kell mosni utána, étel közelébe nem szabad engedni stb.), de ha ezeket betartod, akkor nyugodtan lehet lakásban tartott cicátok a gyerek mellett is. Egyedül az allergia okozhat komolyabb gondot. Egyébként is hülyeség ez a túlbuzgó védelem, hogy ilyen baci meg olyan fertőzés, nem kell mindentől óvni a gyereket, mert úgy nem tanul meg védekezni a szervezete a fertőzések ellen, és később aztán egy egyszerű megfázástól is két hétre ágynak esik, annyira gyenge lesz az immunrendszere. Régen a gyerekek szinte egész nap a szabadban játszottak, esetleg farmon éltek rengeteg háziállat között, és még csak nem is vettek az emberek mindenféle macskasampont meg piperecikket az állataiknak, mégis felnőttek a gyerekek, akik ezekkel az állatokkal játszottak. Nekünk is volt macskánk, mióta csak az eszemet tudom, mégis itt vagyok.
2012. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Ja és toxoplasmát hamarabb kap a gyerek a homokozóban, vagy a földdel szennyezett zöldségek (pl. sárgarépa) megfogásával, mint a macskától. Jó lenne, ha a sok tudor nagyokos mielőtt beszél, utánaolvasna a témának.

Kedves kérdező, én holnapra vagyok kiírva a harmadik babómmal - remélem, ki is akar bújni hamarosan - két nagyobbomnak sem volt soha baja, pedig nem tiltottam őket sem a cicától, sem a kutyától (mindkettő lakásban van nálunk) plusz rendszeresen kijárunk a lovaimhoz anyukámékhoz a tanyára.

A nagyobb 4 éves lesz, a kisebb 22 hónapos, egy kezemen meg tudom számolni, hogy ketten együtt hányszor voltak betegek életükben. Pedig a nagyobbom már ovis. Szóval ne is állj szóba hülyékkel, semmi gondja nem lesz a gyerekeidnek a szobacicádtól, sőt, állat mellett kiegyensúlyozottabban fejlődik a gyerek és rengeteget tanul!!

2012. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Gabka77, rosszul vagyok a lekezelo valaszaidtol!


"Jó lenne, ha a sok tudor nagyokos mielőtt beszél, utánaolvasna a témának."


Gyors szulest kivanok neked, hogy aztan a BABAK temakorben osztogathasd az eszt!

2012. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves utólsó! Ha tudnál olvasni, akkor észrevennéd, hogy ez itt a "babák" témakör. És ha valaha is gyakoroltad volna az értő olvasást, akkor nem gondolnád lekezelőnek a válaszomat - ellentétben a tiéddel, ami még rosszindulattal is tele van.

Mégis, ki szólított meg téged? Mi a bánatért kötsz bele másokba, nincs jobb dolgod?

2012. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, altalaban a terhesseg temakorben osztod az eszt, elneztem. Egyebkent nem en vagyok az elso, aki megemliti neked ezt a lekezelo stilust.

Dehat tudjuk..... egy farmon elsz, allatok kozott es a harmadik gyereked szulod, termeszetesen otthon. Es szuper anya is vagy.

2012. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Farmon él a nénikéd. :-) Vannak lovaink igen, a szüleimnél, kinn a tanyán. Én egy lakóparkban egy sorházban élek, nagyokos.

Egyébként még mindig azt magyarázd már meg nekem, hogy ugyan ki volt itt a lekezelő???

Idézem a kérdést: "Légyszi, aki tudja írja már le nekem konkrétan a betegségek nevét, meg miden egyebet.

Én már úúúúgy unom, hogy minden félművelt ember a környéken arról regél, hogy a szerencsétlen szobacicám miatt mennyi veszély leselkedik a két kisgyerekünkre.

Köszi előre is."

Erre azt válaszoltam, szó szerint:

"Jó lenne, ha a sok tudor nagyokos mielőtt beszél, utánaolvasna a témának. " és ezután részleteztem, miért. Ami egyébként orvosi szakvélemény, nem az én fejemből pattant ki.


De ha problémád van az értő olvasással, azt általános iskola alsó tagozatában tanítják - jártál??

2012. jún. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
oke
2012. jún. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van 2 cicám, nekem is csak a toxoplazma szürést javasolták. Nem gondolom, hogy a lakásban tartott cicáimtól bármi baja lehetne a babának, legalábbis remélem. Én inkább félek attól, hogy a buszon, villamoson nehogy elkapjak valamit, mintsem a saját cicáimtól. Én kutyák között nőttem fel,nyaltam-faltam őket már akkor is amikor még menni nem tudtam, bélférget ugyan elkaptam, kb 2-3 napig, de semmi komolyabb bajom nem volt. Imádom a háziállatokat, és a gyerekemet is igy fogom nevelni, az biztos. Szerintem kérdező a toxoplazmát csináltasd meg, a többivel ne foglalkozz.
2012. jún. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!