Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A Heim Pál kórházban "kell"...

A Heim Pál kórházban "kell" hálapénzt adni? Akinek műtötték már gyermekét, az mennyit adott, ha adott?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kelleni soha semmit nem kell... Viszont ha "jobb" ellátást szeretnél, jól jön sajnos... Ez a magyar egészségügy.

Viszont szerintem fontos ha adsz, akkor azt előre add, hátha jobban foglalkoznak a kicsivel.

Én anno 5 éve 15000 ezret adtam amikor mandulaműtéte volt a fiamnak.

2013. jún. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, én nem adtam mikor mütöték a fiamat pont annyira kedvesek voltak vele is mint másal.
2013. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
A probléma az, hogy adjátok és annyira jozzá szoktak hogy mostmár adni KELL. A ti hibátok.
2013. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak, aki a kérdésre válaszolt.


Számomra teljesen természetes, hogy rendesen megfizetem az orvosokat, lehetőleg csak magánrendelésre megyünk, a gyerekeket is oda visszük. Abszolút nem érzem "hibásnak" magamat miatta, sőt. Az egészség a legfontosabb, főleg a gyerekeké.


A kérdést azért tettem fel, mert a Heim Pálban műtik a fiaimat, és jó lenne tudni, hogy ott szokás-e a hálapénz, vagy inkább sértő. Merthogy ez mindenütt máshogy van tapasztalataim szerint.

2013. jún. 7. 18:30
 5/10 m+m válasza:
10 éve baleset miatt műtötték a gyerekemet és az orvos nem fogadta el a pénzt, pedig több órás műtét volt.
2013. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Várok még tapasztalatokat! Tényleg nem szeretném, hogy végül kellemetlen legyen akár a dokinak, akár nekünk.
2013. jún. 14. 10:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem műtöttek viszonylag sokszor, gyerekként is jópárszor voltam kórházban és soha nem adtunk egy fillért sem az orvosoknak vagy a nővéreknek. Soha nem volt semmi probléma ebből, ugyan olyan ellátást kaptam mint más betegek.
2013. jún. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

A Heim Pál-ban szerintem az orvosok többsége nem fogad el hálapénzt. Egyébként a gyermekorvosoknak nem is nagyon szoktak felkínálni hálapénzt (mindenkinek saját maga a legfontosabb, ez a szomorú igazság) és a gyermekorvosok, mikor ezt a szakot választják, ennek tudatában vannak. Tehát a döntő többségük hivatástudatból lesz gyermekgyógyász - tiszteletet nekik..

Azt tanácsolom, hogy ne adjatok borítékot, inkább egy szép és ötletes ajándékkosarat - és mindenképpen utána!

A nővérek olyan rosszul keresnek, hogy nekik valóban szoktak adni valamit.

2013. jún. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Jose79 válasza:
Az én fiamat is a Heim Pálban műtötték, az orvos mindenféle szabadkozás nélkül, nagy köszönések közepette tette el a borítékot. Nem azért adtam neki, mert kérte, vagy mert kell, hanem mert meg voltunk elégedve a munkájával(Mint az étteremben a borravaló. Amúgy onnantól kezdve a fiamnak meg volt mindene (gyógyszer, kötszer, normális étel, ital, kellő odafigyelés), míg a többiek akik nem adtak semmit, többet hagytak a gyógyszertárban, mint mi az orvos zsebében.Ezen az osztályon (szándékosan nem írom le melyiken)ránézésre lehetett tudni a gyerekekről és ellátásukról, hogy kik azok akik "különleges elbánásban" részesülnek.
2013. jún. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pár éve műtött engem gyerekorvos, igaz, nem Pesten, de ő nem fogadta el a hálapénzt.
2013. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!