Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van aki csak a kötelező...

Van aki csak a kötelező oltásokat adatta be a babájának? Szükségesek egyáltalán a nem kötelező oltások?

Figyelt kérdés
Vagy azok is csak a gyógyszeripart gazdagítják? 6 hónaposak múltunk, a kötelezőeket megkapta a baba, de a védőnő meg a doki annyira nyomja, hogy a többit is adjuk be a babának, és már unom. Olyanok, mintha kampányolnának! Vélemények, észrevételek, tapasztalatok? A lefitymálást hagyjátok más kérdésekhez! Normális komoly választ várok!
2013. aug. 27. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkinek szive joga erről dönteni.

Mi beadattuk a lányunknak az összes ajánlottat is.

Így vagyok nyugodt.Ha ne adj isten,bármi baja lenne,

ami oltással megelőzhető lett volna,sose bocsájtanám

meg magamnak!

De ez én vagyok.

Nem ítélem el azt se,aki nem adatja be a többit.

Az ő döntése.

2013. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a prevenart a menjugate-t és a kullancs ellenit adattam be, azt is azért mert park vesz körül és már nem egyszer volt a 2 fiamban kullancs..

baja nem lesz ezekből meg csak a kullancs elleni a fizetős asszem...

2013. aug. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A rotát nem adattam be, az orvosunk is azt mondta, hogy valamitől fejlődnie is kell az immunrendszerének, nem lehet mindentől megóvni. Most 2 éves, eddig még nem volt probléma, pedig sokat vagyunk gyerekek között. A bárányhimlőt sem fogom, ez sem egy olyan betegség, amit ne bírnánk ki. És inkább kiskorában kapja el, mint felnőttként. A kullancsoktól nagyon félek, azt megkapja majd, még akkor is, ha tudom nem minden ellen véd. És majd idősebb korában a méhnyakrák ellenit is meg fogja kapni, mert sajnos elég gyakoriak a daganatos betegségek a családunkban.
2013. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval maximálisan egyetértek. Mi is beadattunk minden nem kötelezőt is, mi így vagyunk nyugodtak.
2013. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak az pneumot, meg a meningititis ellenit adattam be. Nem igazán értem, hogy mi is a jó, hogy kell-e mind, vagy sem. Hallottam egy csomó véleményt pro és kontra. De szerintem van benne egy nagyadag zsebre dolgozás is. Ez megint olyan, mint a minőségi cipő, minőségi tápszer, őssejt és sorolhatnám. Ha nem adatod be/ használod, szar anya vagy....
2013. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mumusan ***** válasza:
Ez nem a minőségi cipőről szól. Mindegyik véd valamitől. A szülő dolga hogy eldöntse mitől óvja meg a gyerekét. A gyerekorvos dolga hogy elmondja a betegség lefolyását és az az ellen védő vakcina védőhatását, plusz véleményt. Pl rota ellen az kér oltást akinek a családjában volt már. Az tudja milyen alattomos, nehéz vírus ez. Viszont a vakcina nem véd minden vállfaja ellen. Meningo elleni oltás mellett a fő érv, hogy sok gyerek hal bele, kész csoda a felépülés. Az oltás megvéd.
2013. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En csak a kotelezoket. Anyagilag megtehetnenk, igy nem azert. Csaladomban sok az orvos, szuleim is, nem vagyunk oltas partiak.
2013. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
második hozzászóló, nálunk mindegyik oltás fizetős, és nem is olcsó sajnos...most nem azért, hogy ezen spóroljak, de akinek nincs rá pénze, az mit csináljon?
2013. aug. 27. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!