Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4 eves kisfiam, ha elkapta...

4 eves kisfiam, ha elkapta mar a rota virus fertozest elkaphatja-e meg egyszer?

Figyelt kérdés

2 honappakl ezelott kapta el az ovodabbol. A kollegam 3 eves fia ma halt

meg ennek a virusnak a fertozese kjovetkezteben. Engedjem el az ovodaba?

Most lessz a szerepe de felek elengedni.



2013. nov. 20. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Hányós-hasmenős vírusból van párszáz féle. Simán terjenghet most egy másik, mint két hónappal ezelőtt.


Nagyon sajnálom azt a kisfiút, de egy rotába nem szoktak belehalni, ha megfelelő időben kórházba kerül a gyermek (kiszáradás a legnagyobb veszély), szinte biztos, hogy volt ott még valami más is.

2013. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Úristen!

Mi történt a másik kisfiúval? Miért halt meg?

Tudtommal ez többször is elkapható. Én nem mernék kockáztatni, bár valószínüleg most még vannak ellenanyagok a vérében.

2013. nov. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez is olyan hányásos hasmenéses vírus, amiből van még egy csomó. Csak ez egy elég gyakori, gyakran el szokták kapni gyerekek-felnőttek egyaránt. Én úgy tudom, hogy el lehet ezt kapni máskor is.

Viszont ami meg biztos, hogy bármelyik hányásos-hasmenéses vírussal ugyanúgy kórházban lehet kikötni, mint a rota vírusnál. Mivel hogy ilyenkor könnyen ki lehet száradni és ha valaki ki van száradva és nincs megfelelően, időben ellátva, akkor sajnos nagyon rossz dolgok is bekövetkezhetnek.

De azt gondolom, hogy a kollégád fia biztos nem a rota vírus következtében halt meg, kivéve, ha nem vitték azonnal kórházba, mikor a kiszáradás jeleit észlelték. Mert ha időbe kórházba került volna, ott egyből kapott volna infúziót és nem történt volna ez. Szóval szerintem is, ott más is történhetett, nem csak egy szimpla vírusos fertőzés.

2013. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kollegam kisfianal a rota virus az agyat tamadta meg. Eloszor hanyt, hasmenese volt. Voltak a korhazba, kapott intravenasan gyogyszereket - kiszaradas ellen is. Jol lett, majd masnap hanyt, es hirtelen komaba esett.
2013. nov. 20. 13:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyet még sosem hallottam. Nem a kórházban szedett össze valamimt szegény gyerek? VAgy benézték és nem rota volt? Tudtommal a rota nem okoz agyi szövődményt. Mindenképpen rettenetes.
2013. nov. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sok vizsgalatot csinaltak - rota virus volt. De azt mondtak nagyon - nagyon ritka, hogy az agyat tamadja meg.
2013. nov. 20. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkozom. Hogy a rota csak kiváltója lehetett valaminek. Esetleg a legyengült immunrendszerét megtámadta valami, vagy indukált valami autoimmun dolgot a vírus, ami megvolt eddig is, csak nem tudtak róla...

Nagyon sajnálom!


Viszont a kisfiad tényleg nem hiszem, hogy meg tudod védeni olyan módon, hogy otthon tartod, és bár az ijedtséged teljességgel érthető, nem indokolt hogy ne menjen, hacsak nincs kimondva, hogy vírus van az oviban, de olyankor be szokták zárni a csoportokat és az egészségeseket is mind haza küldik.

2013. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Rota is okozhat agyvelőgyulladást,de nagyon-nagyon kicsi az esélye.Igazából bármilyen vírus, baktérium, vagy élősködő okozhat agyvelőgyulladást. Na persze azért kell hozzá egy gyenge immunrendszer is.


Viszont ha a kisfiú ma halt meg, akkor kétlem, hogy pontosan megtudnák mondani, hogy milyen kórokozó volt az agyában, mert ennyi idő alatt még nem készül el a vizsgálat, maximum mondott valamit az orvos, amit valószínűnek gondolt.


Nekem két rokonom is átesett agyvelőgyulladáson, egyiküknél sem mondták meg a pontos kórokozót. Egyiküknél azt mondták, min. 2 hét, de inkább olyan 1 hónap múlva meglesz a leoltás eredménye, de később is hiába kérdeztek rá a kórházban, nem tudták biztosan megmondani, csak hogy vírusfertőzés volt.

Amúgy mindkettejüket lehetett látogatni, neurológián feküdtek, nem voltak karanténba, sőt még a fertőző osztályra sem rakták át őket, idős bácsikkal feküdtek egy szobában. Ez nem olyan mértékben fertőző dolog, hogy elkapja az ember. Az a gennyes agyhártyagyulladás, ami nagyon fertőző, és minden kapcsolatba kerülő ember antibiotikum megelőzésben részesül.


Szóval igazából nyugodtan mehetne az oviba, de ha te ettől megnyugszol, akkor maradj még egy kicsit otthon vele. De a hányás-hasmenős vírusok sokszor egész évben kerengenek az ovikban, ennyi erővel még egy jó darabig otthon ülhetsz vele. Ráadásul más egyéb kórokozótól is lehet agyi szövődménye, pl. bárányhimlő, herpesz...végülis bármitől.

2013. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon leírja

2013. nov. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hol írja itt, hogy agyi szövődmény is lehet? Nem találom.
2013. nov. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!