Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 9 hónapos kisbabának lehet...

9 hónapos kisbabának lehet adni influenza ellen védőoltást?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Hát, jobb ötleted nincsen?
2014. febr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy lehet, de én biztos nem adatnám be...

Eü-ben dolgozó testvéreim óvva intenek még minket is, nem hogy a piciket...


De persze ez mindenkinek a saját döntése kell, hogy legyen... Kérdezd meg a gyermekorvost, mit javasol.

2014. febr. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hónapos.Az orvos nem javasolta hogy beadjuk neki,így nem kapta meg.Szerintem orvossal konzultálj erről!
2014. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem 1 éves kor alatt nem lehet,bár ebben nem vagyok biztos.De én még magamat sem oltatnám be,nem még egy ilyen pici babát.Egyébként a multkor mondták a tv-ben,hogy teljesen felesleges az oltás mert már annyi féle vírus van,hogy mindegyik törzs ellen nem tudnak oltani,védni.
2014. febr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, sőt javasolt, ha a gyermek 6 hónap és 5 éves kor közötti, mivel ebben a korcsoportban súlyosabb lefolyású a betegség (szövődményként gyakoribb a középfülgyulladás, tüdőgyulladás).


9 hónapos babákat kétszer kell oltani 4 hét időközzel, feleakkora, speciális un. hasított vagy alegység oltással. Részletek: [link]


A probléma ott van, hogy az oltásnak kell 10-14 nap, hogy kialakítsa az immunitást, ez még rendben lenne, de mire a második oltást megkapja, addigra a vége felé fog járni az influenzaszezon, szóval pusztán egészségügyi szempontból ugyan érdemes beadatni, mert ha más nem, az influenzaszezon utolsó részére védett lesz a baba, de ha a pénzt meg a sok macerát hozzáadjuk, már nem biztos, hogy megéri. Jövőre mindenképp érdemes, de idén nem biztos, hogy beadatnám.

2014. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!