Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő? (Kérdésed túl...

Bárányhimlő? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A lánykám összeszedte az oviban,ma voltunk dokinál,de nem volt alkalom rákérdezni,mert 4-en is voltunk az elkülönítőben.Szóval kérdésem az lenne,hogy a tesója (20 hónapos)védelmet kap-e az anyatej által(én voltam himlős),hogy még naponta 2x szopizik egy kicsit(így alszik el).
2014. febr. 26. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem védi meg, maximum nem lesz annyira pöttyös. Két hét múlva ki fog jönni rajta is.
2014. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmenyire sem védi az anyatej ettöl.

Söt mondhatni, hogy az anyatej semmi fertözö betegségtöl nem védi meg a gyereket. Habár lehet erösebb immunrendszere mert természetes ételt fogyaszt, könnyebb lebontania, de a fertözések ellen a saját szervezetének ugyan úgy kell küzdenie.

2014. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!Igazából azért kérdeztem rá,mert a neten több helyen azt olvastam,hogy védelmet ad.Mondjuk nem is lenne nagy baj,ha túl lenne ő is rajta.
2014. febr. 26. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
10 hónapos koráig lenne védett csak, ha te is voltál bárányhimlős, de mivel már 20 hónapos így sajnos nem véd semmi, de az anyatej meg amúgy sem védné meg.
2014. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kicsi is elkapja. De pl nálunk a kicsi csak a nagytól kapta el, nem a naggyal egyszerre az unokatesótól, pedig ugyan úgy együtt fürödtek, játszottak (nyáron volt az eset). Szóval mire az egyikről elmúlt, a másik pöttyösödött ki - és amúgy a nagyon csak kb 10 pötty volt és egy délutánt átaludt, míg a kicsi 2-3 napig szenvedett a rengeteg viszkető kiütéstől. Pedig rengeteget szopott még akkor (15 hónapos volt, a tesó 3 múlt akkoriban).
2014. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mégegyszer.Akkor "várjuk" a himlőt.:(
2014. febr. 28. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!