Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Normális az, ha 3 hónapos...

Esztu81 kérdése:

Normális az, ha 3 hónapos baba napig nem kakil?

Figyelt kérdés
Picim most múlt 3 hónapos. Anyatejes baba, csak szopizik. De kb két hete napokon keresztül nem kakil. 3-4naponta jön össze.A leghosszabb eddig 4 volt, akkor már adtam neki cukros teát, ami ki is hajtott belőle egy jó nagy adagot. De ezt is csak azért, mert engem idegesített, ő egyébként nagyon jókedvű, állandóan mosolygó baba. Nem adta jelét, hogy fájna a pocakja, vagy nem erőlködött a kakilással (a kihajtott kaki is normális állagú volt). Előtte 3 napig tartotta, a 3 napon meg telepelus, elég híg állaggal. Most két napja megint nincs semmi. Itassam vele a teát? Vagy ha őt nem zavarja, akkor én se idegeskedjek?

2014. márc. 2. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 4 hós kislánya akár 6-8 napig sem kakil.
2014. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális hogy ennyi idős anyatejes baba nem kakil akár 10 napig is. De a cukros tea nem tesz jót neki, ne add!
2014. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes babánál nem gond . Az én lányom het egyszer kakilt. Ha tápszeres lenne aakkor lenne gond
2014. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uh. Most megnyugodtam. A cukros teát én sem szívesen adtam (pláne, hogy bejött neki, és nem örültem, hogy ezzel lett tele a pocakja tej helyett), de a védőnő ezt tanácsolta. Csodálkoztam is. Lefőztem most éjjelre egy adagot neki, de akkor öntöm is ki a fenébe...Pisi mindig van, szóval kiszáradni biztosan nem fog :)
2014. márc. 2. 23:01
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, a védőnők annyi marhaságot tudnak mondani. Sokuk nem is ért a gyerekgondozáshoz.
2014. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Az én 2 hónapos picilányom átlag 6 naponta kakil, de ez láthatóan nem okoz neki problémát. Doktornőnk mondta, ha netán gondjai lennének, akkor adjak neki cukros kamillateát. De az enyém kap némi tápszert is, és így is csak feltételesen javasolta. A te tisztán anyatejes babádnak semmi szüksége a teára, nyugodtan kiöntheted a lefőzött adagot :)
2014. márc. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat. :)
2014. márc. 2. 23:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáfűznék, hogy én is így voltam a 2. gyerekemmel. Én is aggódtam, mert a nagy meg napi 2-3 kakis pelust is produkált.

Na, a kicsi, aki szintén ilyen 6-8 naponta tojt, már 21 hónapos és minden nap van csomag.

Beáll majd szépen.

A lényeg, hogy nem érzi magát rosszul!

2014. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én babám 3 hónapos,anyatejes,ugyanezt csinálja.Nem hasfájós,semmi baja.Mecsek babyteát adok neki amióta ez van,mert ez elvileg javítja az emésztést,de Réka csak nagyokat pukizik tőle,3-4 naponta van csak kaki.Ráadásul úgy vettem észre hogy ő egy kicsit lusta is ebből a szempontból,egyet nyom,picit erőlködik,de ha nem jön semmi azonnal,akkor abba is hagyja.Nekem azt mondták hogy azért nem kakil,mert jó összetételű a tejem,majdnem az összeset megemészti,és csak kevés salakanyagot termel.Amíg nem kemény a hasa,addig nincs gond! Remélem segítettem :)
2014. nov. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!