Oltás mellékhatás?

Figyelt kérdés
Most kapta a 7 hónapos lányom a Prevenar 2. oltást. Külön kértem szerencsére, mert valami azt súgta, hogy ne adassam egyszerre a kötelezőkkel. De kiderült, hogy valamire allergiás az oltásokban. Minden oltás után elég beteg lett. Többször volt önkívületi állapotban, több,mint 10 órán át üvöltött, nem evett stb. Most is így van. Soha semmilyen nem kötelezőt nem fogok beadatni. (de talán a pénzbüntetést is vállalom a jövőbeni kötelezők miatt).Járt valaki hasonlóan? A nagyobbik gyermekemnél soha-semmilyen baj nem volt...már 11 éves. A doktornőnk tagadja, hogy az oltástól van rosszul a gyerek, talán mert jelentenie kellene, és nem fogja, így nem romlik a statisztika! Kedden kapott oltást, de még tart....nálatok volt ilyen? Meddig tartott?
2014. márc. 13. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy szegény így reagál az oltásokra, azért is érdekes, mert hát minden oltás valószínűleg más összetételű, más cég gyártja, többféle a hatásmechanizmusuk. Lehet, hogy esetleg kevésbé van felkészülve az immunrendszere, ezért reagál hevesebben az oltásokra. Próbálj meg másik orvostól véleményt kérni.
2014. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Ha a kötelezőkre is így reagált, akkor kár nem kötelezőkkel szurkáltatni. Vannak gyermekek, akiknél bizony súlyos gondokat okoznak az oltások, mert az immunrendszerük nem úgy reagál, ahogyan normál esetben kellene. Izomgyengeség, bronchitis, stbstb. Sajnos gyakran előfordul. Azt hivatalosan soha nem fogja bevallani az orvos, hogy az oltás miatt van a probléma. Szerintem keress fel egy homeopatát. Ő tud segíteni oltásra való rávezetésben, kivezetésben.
2014. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok a kérdésedre válaszolni, mert mi nem adattuk be neki a Prevenart, a mellékhatásoktól tartva. De amikor az orvosunk megkérdezte, hogy miért nem kérjük és elmondtam neki, akkor azt válaszolta, hogy a gyerek szervezete nincs rendben ha az oltásnak mellékhatása jelentkezik.Kérdeztem másik dokit, ő azt mondta, hogy a védőoltásoknak sok összetevője van, és mindenki máshogy reagál rá, általában tünetmentesen.
2014. márc. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Este orvosnál (másiknál)voltunk. Kézzel-lábbal tagadta, hogy az oltástól van. El sem hiszem....mondtam neki,hogy az oltás hivatalos leírásában szerepelnek ezek a tünetek. Azt mondta: nem. Az oltás jó, az oltás hasznos, oltás nélkül nincsen élet.....néha az az érzésem,hogy lefizetik az orvosokat. Vajon a családjuknak beadatják mind?
2014. márc. 14. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom az oltási tanácsadó felkeresését (minden megyeszékhelyen van az országban: [link] elérhetőségek a 54.-55. oldalon), ő tudja a legjobban, hogy pontosan mit és milyen formában okozhat egy oltás.


Lehet, hogy megkapom a piros kezet, de az a véleményem, hogy ha két orvos egymástól függetlenül azt mondta, hogy nem az oltás okozta a problémát, akkor nagy valószínűséggel tényleg nem az oltás a ludas. (Az orvosoknak egyébként semmi okuk bármilyen statisztikát javítani/rontani, úgysem kapnak érte pénzt.)

2014. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapnak pénzt az orvosok a pénzért. De nem mondhatják azt, hogy az oltás a ludas soha, semmilyen körülmények között, ugyanis ha valaki felveszi a hangjukat, azzal már lehet is indítani a pereskedést.Na nem ellenük, hanem a magyar közegészségügy ellen, hiszen olyan oltást kényszerítenek rá erőszakkal minden gyermekre, ami bizonyos emberekre rossz hatással van. Ezt nem engedheti meg magának a magyar egészségügy, ez nyilvánvaló. Nyugat-Európában nincsenek kötelező oltások, csak ajánlott ingyenes oltások. Magyarul az orvos szól, hogy van, menj és adasd be, a szülő meg vagy beadatja, vagy nem, de nem kell semmiféle büntetést fizetnie, nem kell felelnie érte, hogy miért adatta be. Szerintem ez egy jobb rendszer lenne. És mondom mindezt úgy, hogy nekünk semmilyen problémát nem okoztak az oltások és a nem kötelezőket is beadattuk. Viszont több olyan családot ismerek, ahol bizony gondokat okoznak az oltások.
2014. márc. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
* oltásért - elnézést, elírtam :)
2014. márc. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok...rendben vagyunk. Teljesen. 5-6 nap. Ennyi kellett. Nem köhögött, nem volt lázas, sőt, inkább hideg :( Nem fájt a torka, füle.....csak görcsösen üvöltött, nem akart enni. Érdekes, hogy ez benne van az oltás mellékhatásaiban a neten... :) persze, hogy érdekük a dokiknak az oltás mellett beszélni! Olyanról, mint a pánik hallottatok már! Hát az lenne! Mindegy...Manókám jól van. Ez nem vírus volt! Már kérdezte a doktornő, hogy mikor adhatja a másik nem kötelezőt.....mondtam, hogy felejtsük el!
2014. márc. 16. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!