Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől lehet 1 éves kislányomna...

Mitől lehet 1 éves kislányomnak 1 hónapja minden este hőemelkedése?

Figyelt kérdés
Kapott gyógyszert már két dobozzal, orrfolyása elmúlik tőle, a hőemelkedése nem, mikor abbahagyjuk a gyógyszert 2 nap múlva megint folyik az orra. Voltunk vérvételen, ahol csak az allergia érték magas. De ugye ha allergiás nem lehet hőemelkedése? Volt itthon papagájunk, most elvittem itthonról nem e attól van. Segítsetek! Volt már ilyen vkinek?
2014. márc. 18. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyit jelent ez a hőemelkedés? 37.5C ig nem probléma az csak kimelegedés pl. játéktól, fürdéstől stb. Iszik eleget? A kiszáradás kezdete lehet hőemelkedés. Arra gondolok, hogy vagy egész nap nem iszik eleget és estére kimerül a szervezete, vagy délután nem iszik eleget és ezért van. Nálunk a C-vitamin (sima mezei ascorbin sav) csodákra képes. Grapefruit cseppket szintén nagyon sokan javasolják. Béres cseppet szintén sok szülő javasolja. (bár erről nem tudom hány éves kortól adható) Esetleg megpróbálhatod kicsit hűvösebb vízben fürdetni esténként, nem hidegben csak picit hűvösebben mint amiben szokott. Az allergiától nem lehet elvileg hőemelkedése. Mire allergiás arra nem kap gyógyszert? (bár nem hiszem, de ha egy időben kezdődött a hőemelkedés és a gyógyszerszedés hátha az okozza) Mikor méred neki a hőjét? (fürdés után, játék után ki lehet melegedve) Mennyi ideig van hőemelkedése? (ha 1-2 órán belül elmúlik az nem hőemelkedés csak kimelegedett valamitől)
2014. márc. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen korú kisgyereknél 37.5 fokig nem számít hőemelkeésnek.
2014. márc. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább valamilyen nyíló virágtól lehet, bár nem tudom. Nem fürdés után méred, ugye? Mire kapott gyógyszert?
2014. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy melege van? Akkor a test hőmérséklete is feljebb mehet tudtommal. És ahogy valaki írta, a folyadékbevitel is nagyon fontos. Nekem azt mondta az orvos amikor a fiam már 2 hónapja köhögött és betegeskedett, hogy éjjel pl a 17-18 fok az ideális az alváshoz. Azóta nem köhög, és nem beteg.
2014. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a veséjével nincs baj? Nekünk pl fokozottan kell figyelni a fiam hőmérsékletét, mert ha más tünet nélkül lázasodik, hőemelkedése van, akkor vinnem kell vizeletmintát mert születése óta vesetágulata van. Magától elmúlik, de nagyobb a fertőzés veszélye.
2014. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fürdés előtt mérem a hőjét, vizeletet most nem néztek neki, viszont a vérképben a vesefunkció értéke alacsony, de azt mondta a doki, hogy az mindenkinek rossz. Nekem van veseproblémám lehet neki is az van? Elég sokat iszik, és nem csak este van hőemelkedése napközben is 37.3-37.7- ig változik, előtte antibiotikumot kapott mert a torka is piros volt, az elmúlt, de a hője maradt.
2014. márc. 19. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!