Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » El kellene vinni "ennyi"...

El kellene vinni "ennyi" miatt az orvoshoz?

Figyelt kérdés
11 hónapos lesz a fiam, szombaton náthás volt, de szívtuk az orrát, másnapra már el is múlt. 1 hét alatt jött ki 3 foga, (gondolom) emiatt éjszaka nyűgös volt, többször ébredt, pedig amúgy jó alvó. Tegnap este egy órán át a nagymamája vigyázott rá, míg nekem el kellett ugranom valahova, addig állítólag csak egy krémtúrót ettek, majd este elkezdett köhögni, és mikor meg akartam szoptatni (alvás előtt még cicizik) elkezdett öklendezni és kihányt mindent (az ebédre evett főzelékig visszajött minden). Megijedtem én is, a párom is, most hányt először. Utána adtam neki kamillateát és egy kicsi (kb. 50 ml) anyatejet üvegből (nehogy a cicin megint öklendezzen), ezt elfogadta, nem is jött vissza neki semmi. Éjfél körül nagyon sírt, de akkor (szerintem) a foga miatt, mert ahogy bekentem neki dologéllel vissza is aludt, 6 körül kelt. Akkor kapott megint egy kicsi tejet, és most megint alszik. Mitől hányhatott? Lehet összefüggés a nátha-köhögés-hányás és a fogzás között? Nem akarom túlreagálni, de elvigyem orvoshoz? Vagy kihívjam a gyerekdokit? Mire figyeljek? Láza amúgy nincs/nem volt. Köszi a válaszokat előre is!

2014. márc. 25. 08:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a köhögés miatt hányt.

Ennyi miatt a dokik nem szoktak kimenni,és a helyedben nem vinném a sokkal betegebb gyerekek közé.Ha már nem köhög,nem lázas,nem vinném dokihoz.

2014. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Hát én ahogy magamat ismerem, biztos felhívnám az orvost, vagy legalább a védőnőt és megkérdezném a véleményét. Szerintem tedd Te is ezt!
2014. márc. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinném el, ha nem lesz rosszabbul, nem lázas stb., ahogy az első írta, csak összeszed valami tényleg komolyat.

Előfordul ilyen, lehet a köhögéstől is.

2014. márc. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Közben felébredt (megint), de eléggé köhög most is (szárazan). Ezzel mit tudok kezdeni? Van valami, amit ilyen esetekben a babáknál be lehet vetni? Mert úgy tudom mézet még nem kaphat, akkor...? Párologtatás segít?
2014. márc. 25. 08:39
 5/13 anonim ***** válasza:
A párologtatás jó, igen. Sós oldattal. Sajnos a köhögéstől hányhatnak, ami egy pici babánál nem jó. Így, hogy ma is kôhög, jelezném az orvosnak e-mailben, vagy telefonon. Lehet, hogy felír köhögéscsillapítót.
2014. márc. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Ne nézz hülyének, de milyen sós oldattal? Még sosem csináltam/használtam ilyet, nem tudom hogy működik. Van esetleg sólámpánk is..., az ér valamit? vagy vegyek valamilyen illóolajat?

A 2. válaszoló szegény nem tudom miért lett lepontozva, közben felhívtam a védőnőt, azt mondta, hogy lehet, hogy a tejet (krémtúrót) nem bírja a gyerkőc gyomra, adjak neki normaflore-t.

2014. márc. 25. 09:10
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem most evett elöször krémturot....akkor máskor se birta volna.

Mi köhögésre izlandi zuzmos szirupot adunk a gyerköcnek,akár dm-ben is tudsz venni.

Elsö voltam.

2014. márc. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha köhög főleg fekvő helyzetben akkor ez azt is jelezheti, hogy a váladék hátra csorog a torkára.

Amit tehetsz addig is (és én elvinném azért az orvoshoz, esetleg telefinálj oda, hogy mikor szoktak kevesebben lenni pl.):

- adj neki egy picit magasabb párnát most kivételesen- ha a fejét kicsit megemeled, akkor nem csorog hátra a váladék

- orrszívás rendszeresen- akkor is, ha most 1-2* nem jön semmi. Lefekvések előtt mindig csináld meg.

- infralámpa naponta 2*10 perd (csak utána legalább 1 óráig NE vidd ki hidegbe, szélbe!)- a lámpázás előtt befújhatsz neki a gyógyszertárban recept nélkül kapható tengervizes sóoldatokból (pl. Sterimar, vagy FreeNosal- ez utóbbi nagyobb kiszerelésű, de a legjobb ár-érték arányú)

- ugyancsak gyógyszertár recept nélkül kapható a mellkasra és hátra, torokra kenhető BABY LUFF balzsamnak egy csecsemős (3 év alatti) változata is (nem a világoskék dobozos, de már nem jut eszembe a csomagolása, már kinőttünk belőle)

- gyógyszertár: DIAPULMON inhalációs cseppek- a szobájában kis tálkába víz, belecsöpögteted a cseppeket és a radiátorra teszed- könnyebb a légzés

- torokba nyugodtan fújhatsz TANTUM VERDE sprayt

- hogy megelőzd a "takony" (bocs) lerakódását, adjál neki NASIVIN orrcseppet napi 3* (van belőle babás verzió, a rószaszín kockás)


A kisfiam 3,5 éves- tegnap pont ugyanezt csinálta (jó, nem szopik, de a vacsora, sőt az uzsonna is visszajött és éjjel sokat köhögött). Voltunk már orvosnál, mert pár hete ugyanez volt (az oviban keringetik a vírusokat), szinte semmi nem jön az orrából, de mégis hányásig köhög. :(


Ami fontos: NE adj neki köhögéscsillapítót, ami száraz köhögésre van, vagy ami csökkenti a köhögési ingert- mert a "cuccnak" ki kell jönnie sajnos.

Jó az izlandi zúzmó kivonat is, illetve a PROSPAN is (gyógynövényes, talán borostyán) vagy a gyógyszertári köhögéses szirup.


Vidd el orvoshoz, ha a köhögés nem múlik.

Jobbulást.

2014. márc. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat, most megint alszik (nagyon aluszékony lett... de a kedve jó, és gondolom ha alszik előbb gyógyul), de ha felébred már megyek is vele a gyógyszertárba! Nagyon rendesek vagytok! :)
2014. márc. 25. 11:35
 10/13 anonim ***** válasza:
8-s! Köhögéscsillapítót azért szoktak felírni és azért kapnak éjszakára a gyerekek, hogy ne fulladjanak bele a váladékba. Váladékoldót max délig lehet adni, délután már nem. Lehet, hogy nincs is semmi a torkán, vagy a tüdejében, ezért én biztos nem tömném tele a gyereket semmivel , amíg az orvos jóvá nem hagyja.
2014. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!