Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A 15 hónapos oltás mellékhatás...

A 15 hónapos oltás mellékhatásait szerintetek az akkor még szoptatott babák jobban viselik, mint a tápszeresek?

Figyelt kérdés
Csak elméleti a kérdés, nem tudom, hogy ennyi idősen még tud-e javítani valamit a gyerkőc immunrendszerén a szoptatás. Van összefüggés a lehetséges láz/kiütés/orrfolyás/hányás és aközött, hogy anyatejes vagy tápszeres a baba?
2014. jún. 4. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Semmi összefüggés.

Ha hajlamos arra hogy lázas lesz oltások után akkor valószínű az lesz, ha nem volt egyik után se, akkor kevés az esélye.

Csak anyatejes fiam míg csak szopott többet volt beteg, mint miután hozzátápláltam. Van nagy tesó, akit hozunk viszünk oviba, sok mindent elkap.

2014. jún. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
A fiam sajnos csak másfél hónapig kapott anyatejet, ugyanis csak addig volt tejem. Utána már tápszeres volt. Viszont az egyetlen, ami előfordult oltások után, hogy picit megduzzadt az oltás helyén, amit 1-2 napig borogattam és el is múlt. Soha nem lett oltástól lázas, náthás, semmi. Viszont nem egy baba volt, aki szoptatott baba volt és mégis előjöttek mellékhatások. Szóval szerintem semmi összefüggés nincs.
2014. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos nincs közte összefüggés!Lányom 17 hónapos,még mindig szopik,születése óta csak anyatejes,tápszert nem is látott.

15 hónapos oltáson mégis beduzzadt,begyulladt az oltás helye,amire 1 hétig antibiotikumot szedett,nehogy eltályogosodjon.Kiütéses lett mellékhatásként,de nem egy-kettő,hanem tetötől-talpig 3 napon át.

Szóval nem ettől függ,hogy hogy viselik az oltást!

2014. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiamnak minden oltás után magas láza volt (anyatejes), az unokatesónak soha semmi baja (tápos).
2014. jún. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Betegségem miatt elválasztottam a 13 hónapos fiamat, és kicsit megijedtem, hogy így esetleg baj lesz a 15 hós oltáson, ha már nem (lesz?) olyan erős az immunrendszere. De így megnyugodtam, ami tőlem telt megtettem, innen már nem rajtam múlik.

2014. jún. 4. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Egy ekkora gyereknél már a minél több nyers zöldség fogyasztáson nagy hangsúly van, ha egészségről beszélünk. Minél kevesebb cukor és lisztes cuccok, sok gabona, mint köles, hajdina, quinoa, amarant, s szuper egészséges gyerek lesz.:) Legalábbis nálunk így működik.
2014. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Babám tápszeres: 3 napig könnyezett, és tüsszögött (orrfolyás nem volt), néha köhögött.

Barátnőmé anyatejes: 1 hétig folyt az orra szinte egyfolytában és köhögött.

2014. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 éves lányom gyakorlatilag az első perctől tápszeres és egyik oltásnak sem volt semmilyen mellékhatása, még enyhe sem.
2014. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!