Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kötelező védőoltásokon...

Piroska és a farkas kérdése:

A kötelező védőoltásokon kívül még melyiket adattátok ill. nem adattátok be babátoknak?

Figyelt kérdés
Légyszi tiszteljétek egymàs véleményét, nem vitàt szeretnék generàlni.
2014. jún. 19. 19:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Mi semmit nem adatunk be, csak ami kötelező.
2014. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A kötelezőkön kívül a menningococcus (ha nem jól írtam, akkor bocsi) elleni oltást adattuk be, mivel ez volt az egyetlen, amúgy nem kötelező védőoltás, amit a gyerekorvosunk is javasolt.
2014. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Első vagyok: csak még annyit tennék hozzá, hogy a mi orvosunk nem javasol semmilyen választható oltást, és gyógyszereket sem szívesen ír fel. Direkt választottuk őt. Szimpatikus a hozzáállása, és hogy nem erőltet semmit. Orvos és orvos között sincs egyetértés ebben, nemhogy laikusok között. Nehéz döntés, mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének, és cselekszik legjobb tudása, belátása szerint.
2014. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
Mi is csak a kötelezőeket adattuk be, semmi egyebet.
2014. jún. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Rotát, Prevenart (nekünk még nem volt kötelező) és még az agyhártyagyulladás ellenit tervezzük.
2014. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért az elgondolkodtató hogy a hepatitis B védőoltás miért csak Magyarországon kötelező?
2014. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
meningococcus ellenit és prevenart adattuk be.
2014. jún. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Meningococcus ellenit, Prevenart, bárányhimlő ellenit, rotát. Az első hármat javasolta a gyerekorvos. Most tervezzük a kullancsos sorozatot, azt is javasolja.
2014. jún. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ugyanazokat, mint az 5. Valaszolo.
2014. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

A mi orvosunk határozottan ajánlotta a Meningitec elleni védőoltást. Ehhez mi is ragaszkodtunk, hiszen a vérmérgezés, illetve az agyhártya-gyulladás komoly dolog! Emellett még a kullancs ellenit, mert egy örökmozgó család vagyunk, imádunk kirándulni.

A bárányhimlő elleni védőoltással egészen a múlt hétig úgy voltam, hogy minek is adatnám be. Mi is átestünk rajta, nem lett semmi bajunk. Ebben megerősített a védőnő és a gyermekorvos is ezelőtt két évvel. Aztán a múlt héten kaptam egy telefonhívást a védőnőmtől. Elmesélte, hogy az unokája most esett át a himlőn, és éktelen nagy, mély hegek tarkítják az egész testét. A bárányhimlő nem csak a mi időnkben, de még pár évvel ezelőtt is télen jelentkezett, és mondhatni szövődménymentes volt. Most viszont a nyári időszakban terjed, és sokkal agresszívebb, mint ezelőtt. Rögtön hívtam a gyerekorvosunkat. Ő is mondta, hogy kisfiam hajlamosabb a szövődményekre, a maga hófehér bőrével, kék szemével stb. Úgyhogy tegnap meg is kapta az első védőoltást. Ami nálunk még döntő tényező volt, az övsömör. Mert ezt a kínzó, fájdalmas betegséget is csak az kaphatja el, aki volt bárányhimlős.

2014. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!