Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy derült ki hogy Down...

Hogy derült ki hogy Down kóros a baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem! Akiknek Down kóros a babája/gyerkőce, azoknak mikor derült ki hogy beteg a baba? Még terhesség alatt vagy már szülés után, esetleg még annál is később? Elnézést a kérdésért, de fontos lenne hogy tudjam!

2014. júl. 19. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Szia nekem nincs gyerekem, de elmondom amit biosz órán tanultam :) Már terhesség alatt kilehet mutatni ha a baba Down kóros. Ultrahangal ki lehet mutatni ahol a magzat nyaki bőrredöjét nézik, de ez nem 100% os. Amminocentézisel( magzazvíz vétellel, de ez veaszélyesebb mert el lehet töle vetélni. Down szindroma tünetei: lapos arc, mongol redö a szemen, gyenge laza izomzat, nagy nyelv, fogyatékosság, keringési, emésztő szervi betegségek.

18/L

2014. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Facebookon is láttam a kérdésed és ott is szépen leírták neked... mi a baj?
2014. júl. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 jó genetikus uh alapján 95%ra biztosan tudja a downt szűrni . (Pl : Hajdu Krisztina ) Altalaban magzati korban kiderül,h beteg a baba . A tarkoredo nagyon nagyon nagyon!!!! ritka esetben becsapos . Ritka terhesseg ,ahol pl 2alatti redovel beteg baba lesz. Azért irok 2t,mert ha tényleg az alatti,akkor az megnyugtató . Engem 2,5 környéke már idegesitene . Lányomnak 4,2volt es egészséges . Ez az eset gyakoribb,h nagy redovel egészséges baba születik .

A szulesznomet kerdeztem ,h beteg baba született e mostanaban .

Azt mondta ,h kb 4éve nem. (Down,edwards )

Tovabba sajnos általában a magzati korban elhalnak . Egyik ismerosünk megtartotta a babát,de sajnos a 34.héten elhalt. Uh alapján semmilyen szervi problemaja nem volt :(

2014. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk szerencsére egészséges a babánk, de a 12. héten van ilyen szűrés, aztán a genetikai a 20, hét körül. Meg lehet magzatvíz mintavételt csináltatni. Van még a kombinált teszt is az is a 12. héten van. 4D is állítólag jó ebből a szempontból is.

Viszont van ismerősöm, akik nem csináltattak magzatvízvételt, a többire meg jó eredmény jött ki, de szüléskor bizony down kóros baba született nekik. Fiatalon szült ráadásul.

2014. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 DownBaba ***** válasza:
A legtöbb Down-szindrómás gyerekről, aki a világon van, születése után derül ki, hogy Downos, mert akiről kiderül hamarabb, azok közül nagyon kevesen vannak már a világon. Terhesség alatt gyanúra adhatnak okot a különféle szűrések, de (majdnem) biztos eredményt csak a magzatvízvétel (vagy a méhlepény mintavétel) ad. A megszülető babák többségén látszik, ha Down-szindrómások , de diagnózist születés után is csak a genetikai vizsgálat ad (vérvétellel jár). Ezt általában a születés utáni első 2 hónapban megcsinálják a "gyanús külsejű" babáknál. Az a kivétel, akinél később derül ki. A Down-szindróma egy ritka fajtája a mozaik Down-szindróma, ennél előfordulhat, hogy a külső vonások nem látszanak olyan jellegzetesnek - végül is minden "downos vonás" előfordul másoknál is, csak nekik több van egyszerre, de változó, hogy kinél milyen kombináció jelenik meg.
2014. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!