Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Torokgyulladás torokfájás...

Torokgyulladás torokfájás nélkül? Lányom 39fokos lázas, de nem fáj semmije, a gyerekorvos azt mondta csúnya"pöttyös" a torka, vírusos torokgyulladás! Nem kapott rá semmi gyógyszert, csak lázcsillapítás!

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 15:31
 1/4 toth.peter válasza:
Nem akarok hülyeséget írni, de tüszős mandulagyulladás? Tüszők jönnek fel?
2014. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 toth.peter válasza:
Nekem volt már olyan tüszős mandulagyulladásom, ami nem fájt (csak köhögtem ezerrel).
2014. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 toth.peter válasza:
Ha hülyeséget írtam, akkor ne pontozzatok le...Sajnos már sok olyan gyökérrel találkoztam már, akik amiatt pontoztak le, mert valamit tévedtem, és a végére odaírtam, hogy nem biztos...
2014. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én csak magamból indulok ki (akinek harminc évesen vették ki a manduláját, évente 4x voltam beteg) de nekem ha torokgyulladásom, mandulagyulladásom volt MINDIG FÁJT.


nagyon sok felsőlégúti vírus okoz amúgy torokpirosságot, de attól az még nem torokgyulladás persze.


valamit félreértettél esetleg, vagy az orovos - ahogy a legtöbbször sajnos így van - szóval az orvosnak lövése sincs, mi az oka a láznak, ezért VÍRUS, MEG TOROKPIROSSÁG diagnózist állapít meg.


kisfiam 6 hónapja fogzik, négy havonta lázasodik, és mivel hivatalosan a fogzás nem jár lázzal, mindig megnézetjük orvossal, persze mindig csak a fog, de ugye ezt az egészségügy nem ismeri el :) szóval mindig jönnek a lehet hogy vírus a láz (hőemelkedés) oka, és a torka piros, lehet, hogy vírus - de fogzás is okozhat torokpirosságot szöveggel térünk haza.


3-4 nap alatt elmúlnak az ilyen vírus okozta "küzdelmek". választ sose fognak tudni rendeset adni a dokik (nekünk még vérvétel, pisivizsgálat is volt egy ilyen esetnél, a heim pál kórházban, ott se mutattak ki semmit se)

ezer és ezer vírus van, amin átesnek pár napos lázzal a gyerekek, így szereznek védettséget.


csak akkor kell aggódni ha: 3-4 nap után se múlik a LÁZ (láz 38,5<) HÁNYÁS, HASMENÉS kíséri, eszméletvesztés, ájulás, remegés, lázgörcs, vészjósló sírás, nagyon nagyon magas láz, furcsa zihálás... (de olvass utána biztosan a neten még találsz intő jeleket)


ha jó kedélyű, csak maximum sokat alszik, bágyadtabb, nyűgös, de nem ijesztőek a jelek, és láz van egyedül tűnet, akkor elég, ha sok folyadékot kap, könnyű kajákat eszik, és sokat babusgatod, összebújtok, együtt pihentek az ágyban, hagyod sokat aludni :)


jobbulást :)

2014. aug. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!