Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan anyuka, akit nem...

Van olyan anyuka, akit nem engednek el táppénze a munkahelyén, ha beteg a gyereke?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra, ha nincs aki helyettesitsen? létezik ilyen, megteheti a munkáltató?
2014. okt. 27. 14:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
m. helyet nem szeretnék váltani, mert számomra ideális hely lenne,részmunkaidövel, és a hétvégém szabad! meg olyan munka, amit szeretek csinálni! viszont most kezdte a gyermekem az ovit, és elöfordul, hogy beteg lessz, söt... lehet akár komolyabb is.
2014. okt. 27. 14:14
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen ha megunja, hogy folyamatosan táppénzen vagy akkor egyszerüen kirúgnak.
2014. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
En kiirom a tappenzt es otthonrol dolgozok..
2014. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

de az enyém nem otthoni munka. bekell járjak, egyszemélyes foglalozásom van.

fönököm ugy vett fel, tudta kisgyerekem van, azt mondta minden ok! lessz! de a végén mégsem ugy tett, mikor beteg lett a gyermekem. azt mondta, nincs aki helyettesitsen.

2014. okt. 27. 14:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menjen az apa is táppénzre nem feltétlenül kell neked, főleg egy új munkahely mellett.
2014. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de lehet olyat, hogy én sosem mehetek el táppénzre, nem hetekre gondolok, csak 1-2 napra?
2014. okt. 27. 15:00
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Szabit nem tudsz kivenni?
2014. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem azzal van a gond, hanem hogy nincs aki helyettesitsen. megtehet ilyet egy fönök, hogy nem engedi el az anyukát, ha beteg a gyereke?
2014. okt. 28. 08:05
 9/13 A kérdező kommentje:
bezárni meg fogja az üzletet, mert az bevétel kiesés neki.
2014. okt. 28. 08:05
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem. Torvrnyileg nincs ilyen lehetosege.

Torvenyileg viszont a kozos megegyezes es a kirugas igen.

Tehat vazolom a helyzeted:

Beteg a gyereked, te elmesz tp-re, igaz o ezt nem "engedelyezne", de torvenyileg nem tarthat a munkaban, ha beteg vagy, esetleg a gyereked. Kapsz tp-s papirt a gy.orvostol. Mesz dolgozni, reggel 8:01 perckor meg vagy kirug vagy kozos megegyezessel kette valik utatok.

Sajnos akadnak ilyen munkaltatok, keress masik m.helyet vagy apa lesz anya, ha beteg a gyereketek. Ott viszont egy ido utan apanak a m.helye valhat veszelyesse.


En kulfoldi cegnel dolgozom, Mo-i leanyvallalatban (irodai munkam van). Nalunk is volt problema a beteg gyerek "szindroma". Mivel en nem a leanyvallalathoz vagyok bejelentve, hanem az anyavallalathoz (kulfold), igy a Mo-i fonok(ok) felettem nem rendelkezhettek.

Kertem engedelyt a kinti fonokomtol, hogy bevigyem a gyerkocomet magammal vagy otthonrol dolgozhassak. Megkapzam.

Ha nagyon beteg itthon vagyok vele vahy a szunetekben, ha nincs nagy baja, akkor jon velem az irodaba.

Mas dolgozok is ezt csinaljak. Sokkal hatekonyabbak vagyunk, miota ezt bevezettek.

2014. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!