Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 hónapos baba többit lent...

Dorys1992 kérdése:

6 hónapos baba többit lent írom köldöksérv?

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 12:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Most voltunk reggal a 6 hónapos státusz vizsgálaton és az orvos megállapítottam hogy van neki egy kis köldöksérve és akkor kérni kell időpontot a sebészetre. Arra lennék kivánncsi hogy ez hogy mükődik menni idieg kell lenni a korházba stb..? Előre is köszönöm.
2014. nov. 3. 12:15
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor műtik, ha nagyon súlyos (a férjem orvos, bár nem háziorvos, ő még csak pár gyereket látott, akit 3 éves kora előtt műtöttek volna vele).


Nekünk azt mondták, hogy 3-4 éves kora között megműtik, kb. 25 perc a műtét, és még aznap este hazajöhetünk. :) Nem nagy dolog, sok picinek van, de ha 6 hónapos, akkor egy kicsi esély arra is van, hogy magától rendeződik.

2014. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is ezt olvastam csak kiíváncsi vagyok rá hogy valakinek volt e már így. Köszönöm szépen
2014. nov. 3. 12:21
 4/4 anonim válasza:
Tudom, hogy nem friss a kérdés, de hátha valakit érdekel a téma. Pécsen, 19 hós babánál ez volt: A műtéti időpont előtt két héttel nem ment közösségbe és a széltől is óvtuk, mert az előző alkalommal feslőlégúti betegség miatt maradt el a műtét. A műtétet megelőző nap aneszteziólógus meghallgatta a tüdejét, és megnézte a torkát. A sebész pedig berajzolta a sérvnek a helyét. Az osztályon lemérték, és fölvették. Hazamehettünk aludni. Este felhívtuk a számot, amit megadtak reggel, hogy mikor ehet-ihat utoljára. Műtét előtt 6 órával ehet és műtét előtt 2 órával ihat még. Elmondták, hogy 7:15-re érkezzünk, és mivel 8-ra van kiírva, 6-kor már ne nagyon igyon. Megkaptuk reggel az ágyikóját, átöltöztettük, felmérte a terepet és jött is a nővérke, hogy beadja a fájdalomcsillapítót és a nyugtatót. (Olyasmi adagolóban kaptuk őket, mint a Nurofennek az adagolója) Kb egy 15 perc múlva bekábult tőle teljesen szegénykém. Nem tudott magától állni és vigyorgott, viszont mindent akart csinálni, ezért végig fogni kellett, amíg el nem vitték 8:30 körül. Amikor a műtőajtóhoz kísértük, nem is érdekelte látszólag, hogy elvitték tőlünk, ez így jó is volt. Ott bent elmondás alapján mivel minden mindegy volt neki, rátettek egy maszkot és elaltatták úgy, utána kapta a kanült. A műtét kb. bruttó 1 órás volt. Utána kihozták és föl is ébredt rögtön. (az általános az az, hogy 1/2 - 1 -3 órát alszanak a delikvensek egy ilyen altatás után) Az ezt követő egy óra nagyon nem volt jó. Hullámokban rátört a sírás szegényre és csak anya volt jó neki, sétálgatva, magamhoz ölelve. Folyamatosan javult a helyzet utána, miután 1 órával 9:30 után ihatott. Fokozatosan, apró kortyokban kellett adni neki. Mivel az itallal nem volt gond és megivott több, mint két decit, 2:30-kor kaphatott egy joghurtot. Annak már nagyon örült. Ekkor már két órája járkálhatott szabadon. Volt egy jó kis játékszoba, ahol rendkívül jól elvolt meg rajzolgatott. A kaja után kidőlt, és nem sokkal a hazamenetelünk előtt ébredt. 3-kor engedtek volna el minket, ha a doki nem elfoglalt, így viszont 4-kor már indultunk haza. Addig a kanul végig rajta volt, ezt próbálta piszkálgatni, de mindig rászóltunk. Hihetetlen, de egyáltalán nem viselte meg a dolog. Műtét után 3 órával már teljesen a régi volt. :) Kontrollra egy hét múlva lesz szükség, egy hétig nem fürödhet, csak szivaccsal fürdethetjük és közösségbe hétfőtől már vihetjük is. Fájdalomcsillapítót csak éjszakára adtam neki, hogy nyugodtabban aludjon. Csak akkor kell benn aludni, ha 60km-nél távolabb laktok a kórháztól.
2014. dec. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!