Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit adjak neki a köhögésre?

Mit adjak neki a köhögésre?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom. 3 napja köhög és folyik az orra. Szerdán elvittem az orvoshoz, mert akkor éjjel annyira köhögött, hogy azt hittem már megfullad. A doki meghallgatta, nem hallott fulladást, Sinecod cseppet kaptunk, 7 napig szedjük azt mondta. Az orrát spray-zem, szívom, sűrű a váladék, de nem zöld, csak sűrű, de nincs színe. Ma hajnalba is annyira köhögött, néha olyan mintha szakadna fel neki, néha meg csak szárazan köhög. Adjam tovább a Sinecod-ot? Vagy próbáljak valami köptető? Félek attól csak jobban köhögne...
2014. dec. 5. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Próbáld ki a Stodalt ez hemoempátiás de nekünk ez mindig jó mikor köhögnek!A hársfa tea is jó,meg nem tudom,hogy áltok a mézzel vagy a vöröshagymával.Mert a méz is segit neki.A vöröshagymát meg félbe vágva közepét kiveszed raksz bele cukrot,hogy össze ázon ha sokáig ázik kapsz egy szirup formát ami édes az is hatott.A hagymát nem érezni.
2014. dec. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És a Stodal már adható 1 év körüli gyerekeknek?

A mézet még nem mertem neki kipróbálni, mert a nagyobbik lányom 1 éves korában kipattogott a méztől. Most 3 éves és már nem, de a kicsinél még várnék a mézzel, nehogy ő is kipattogjon.

2014. dec. 5. 08:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Megértelek!Semmi olyan nincs benne,hogy baja lenne adhatod neki nyugodtan.De a keresőbe be Irod itt az oldalon találsz sok olyant aki 5 és 7 hónaposnak is adta köhögésre.Mikor a kisebbik lányom kapta akkor ő 15hónapos volt semmi baja nem volt tőle!Jobbulást a csöpségnek!
2014. dec. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a Sinupretre esküszöm.

Nekem is 14 hónapos a legkisebbem, ha köhög azt kap. Vagy Ambroxolt.

2014. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A sinupret-et próbáltuk régebben mikor sűrű letapadós váladék volt, jó volt, de nagyon sokára oldotta fel, az ambroxoltól meg olyan köhögőrohamot kapott már kétszer is, hogy ventolin spray-t kellett utána használni. És direkt alvás előtt már nem adtam, csak délután 3 körül az utolsó adagot és mégis úgy köhögött még este 9kor is, hogy az orvossal megbeszéltük akkor, hogy az ambroxol kilőve. A nagylányt is nagyon megköhögteti az ambroxol, hányásik köhög tőle. :-(

Akkor elszaladok a patikába, hozok stodal-t, kipróbáljuk! Köszönöm az ötleteket!

2014. dec. 5. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a hagymateát is. Az én kislányomnak attól múlt el a köhögése. Meg a DM-ben lehet kapni illolajokat belecsöpögteted egy tál vízbe és ráteszed a radiátorra. Egy próbát megér. A hagymateát én nem ízesítettem mert megitta a lányom,de ha nem ízlik neki akkor tehetsz bele egy kis cukrot.
2014. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lányom úgy köhögött, hogy már hányt, mi a sinupretet adtuk akkor, és az orvos adott mellé fenistil cseppet, ez a köhögőroham enyhítésére van, mert túlzottan reagál a kislányod szervezete is. Mondjuk én nem itt kérdezgetném az idegeneket a 14 hónapos gyerekem gyógyításával kapcsolatban, hanem visszavinném a SZAKEMBERHEZ. Ha mézet eddig még sosem kapott, ne most betegen kezdd el neki adni.
2014. dec. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem is akartam mézet adni, írtam is. Orvoshoz azért nem vittem mert ma a mi dokink nem rendel és az ügyeleten már jó párszor befaragtunk az ottani orvosokkal és úgy döntöttem oda többet nem megyek, max ki a kórházba ha nagy a baj.

Gondoltam megkérdezem hátha kapok valami jó tanácsot itt. Közben felhívtam egy ismerős gyógyszerészt és tőle is kaptam tanácsot. Csak azért mondom el, mert nehogy azt higgye valaki, hogy felelőtlen vagyok, amiért itt kérdeztem. Akkor minek van az oldal?? Mindenesetre köszönöm a tanácsokat!

2014. dec. 5. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!