Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kiskoromban bárányhimlő...

Kiskoromban bárányhimlő elleni oltás?

Figyelt kérdés
kiskoromban kaptam oltást, most 21 vagyok, akkor már nem véd?
2014. dec. 6. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban meg kell ismételni,legalább is így tudom.
2014. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
aki tegnap mellett ült reggelre bárányhimlős lett. 1 órát ült mellettem, de nem ért hozzám. elkaphattam?
2014. dec. 6. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő csak a lappangási időben fertőz, amikor már kiütések vannak, akkor nem.
2014. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tegnap volt rajta 1 pötty de nem voltak benne biztosak h az, mára meg kijött neki több is, akkor?
2014. dec. 6. 14:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy kaptam el 17 évesen a bárányhimlőt és 30 évesen az övsömört (ugyanaz a vírus), hogy senki bárányhimlőssel nem találkoztam. Ha a környezetedben valahol járvány van, akkor elkaphatod attól függetlenül hogy pont az illető melletted ült egy órát vagy nem. Amiatt, hogy melletted ült valaki, akin másnapra kijött, szerintem kicsi rá az esély, bár nem kizárt. A bárányhimlő lappangási időben és a már kiütéses időszakban is fertőz.
2014. dec. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor hogy lehet legkönnyebben elkapni?
2014. dec. 6. 19:42
 7/7 A kérdező kommentje:
elvileg 2 hét és kiderül?
2014. dec. 6. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!