Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan érdemes 7 évessel...

Hogyan érdemes 7 évessel próbálkozni, hogy bevegye az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Mindig utálta a sziruposat, mert nagyon keserű. Most kapszulát kértünk a doktornőtől, azt gondoltam, már elég nagy hozzá, de nem tudta lenyelni. Sírt és majdnem a hányásig hergelte magát.

Valahogy be kéne venni. És nem csak ma, hanem napi kétszer...

Minden ötletet szívesen fogadok.



2014. dec. 8. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pont a napokban láttam egy reklámot egy gyógyszerbevételt segítő zseléről, rá is csodálkoztam, hogy mik vannak. :)


[link]

2014. dec. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Akkor nincs mese, porrá kell törni és mézbe vagy lekvárba tenni.
2014. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Csak a kapszulának pont az a lényege, hogy egy adott helyen szívódjon fel. Porrá törve nem igazán jó.
2014. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Benne "csücsül" a lekváros kanálban, de ahogy odaviszem, bőgni kezd, olyan erővel, hogy öklendezni is kezd, úgy meg ugye nem tudja lenyelni. :(((

Az a baj, hogy már én is olyan ideges vagyok, hogy nem tudok nyugalmat sugározni.

Már bevettem egy nagy multivitamint, hogy "megmutassam, hogy kell". MIndent kipróbáltam. :(

2014. dec. 8. 19:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyerekosztályon dolgozom, nem véletlenül írtam, hogy porrá kell törni. Ha nincs más megoldás, ez van. Így is ugyanúgy hat. Ha lekvárban nem megy akkor szörpbe kell tenni.
2014. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam gyerekosztályon, és ha te ott dolgozol, tudnod kéne, hogy "működik" a kapszula. Kösz a lepontozást!
2014. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ígérj be neki valamit...játék, könyv, mozi?
2014. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, azt hiszem nem értetted meg.

Nem az a baj, hogy nem akarja, érti pontosan hogy miért kell, hanem hogy nem bírja.

KOnkrétan hányt is. Sajnos tényleg piszok keserű, megnyaltam véletlenül.


Felhívtam közben a gyerekorvost, ő is a porlasztást javasolta. Úgy csináltuk, hogy neki adtam a húsklopfolót, és azzal ő zúzta szét.

A védőréteget le is tudtam szedni, mert az a csapkodás ellenére egyben maradt. Nutellába tettük, hát így is nehéz volt, de sikerült.

2014. dec. 8. 20:31
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Szia, én ugyan 31 vagyok de kb így reagálok a tablettara. Én úgy szoktam hogy veszek banant, leharapok belőle egy nagyobbacska darabot, jól osszeragom így olyan csuszos lesz ugye abba belenyomom a gyogyszert és úgy nyelem le. Nem is erzem h gyogyszer van a szamban plusz az ízét sem. Majdnem sírt án oromomben mikor erre a nagymamam ravezetett mert azota sincs gondom ezzel barmekkora és barmilyen ízű a bogyo. Max az lehet baj ha a gyerkocod nem szereti a banant... Sok sikert hátha bejön. :)
2014. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is.

Igazából reggel simán lecsúszott az összezúzott gyógyszer a lekvárral, úgyhogy most már ennél maradunk.

Legközelebb lehet hogy újra sziruposat íratok fel neki, bár remélem megint pár évig nem lesz rá szükség...

A banán jó ötlet, de lehet hogy azt is "leenné körüle", neki az a baj, ha valami "nagy", mert mindent megrág.

Felnőttként azt hiszem könnyebb ezt kontrollálni akarattal.

De megjegyzem, és ha pár év múlva kell, akkor elővesszük az ötletet! :)

2014. dec. 9. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!