Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aki megkapja mindkét bárányhim...

Aki megkapja mindkét bárányhimlő oltást, az felnőtt korában is védett?

Figyelt kérdés
2015. jan. 16. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a gyerekorvos hogyha nem kapják el,akkor 20 évesen kapjanak egy emlékeztetőt.
2015. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kloetta ***** válasza:
ha jól tudom nem vagy 100%osan védett, csak ha mégis elkapnád sokkal enyhébb a lefolyása
2015. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

gyerekkorban sokkal enyhébb lefolyású, azt hallottam én is

de ha felnőttkorban kapja el? addig kitart a védettség?

2015. jan. 16. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Jelen álláspont az,hogy 2 oltással felnőtt korra is kiterjedő védettség érhető el. DE! Ez függ az egyéni szervezet reakciójától az oltás után. Van,akinél életre szóló lesz a védelem,van,akinél nem. De az sem teljesen igaz,hogy ha valaki elkapta (oltás nélküli ember) a himlőt,akkor az már többet nem kaphatja el,mert több ismerősöm is elkapta 2x,gyerek is van,akit ismerek,2í volt már bhimlős. Úgyhogy semmiben nem lehet az ember 100%-os. De aki aggódig,az felnőttként adathat magának egy emlékeztető oltást, vagy előtte kéne egy vérvétel,amiből kiderithető a védettség szintje.
2015. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!