Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek/mit gondolto...

Mi a véleményetek/mit gondoltok a bárányhimlő elleni oltásról?

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem adattuk be. Ha újrakezdhetném, akkor se adatnám be. Most lesz 3 éves, már túl vagyunk rajta, és soha többé nem kell (emiatt) aggódnunk.

Míg ha beadattuk volna, akkor védve lenne X évig, aztán utána ugyanúgy megkaphatná felnőttként (amikor sokkal veszélyesebb)

2015. jan. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Beadattam. Fontosnak tartottam.

Inkább enyhébb formában kapja el, mint hogy pont ő legyen az, aki szövődményekkel küzd.

Egyik ismerősöm kisfiának az arca tiszta heges maradt, és ez már nem fog változni úgy látszik. De ez csak egy dolog, amit szeretnék elkerülni, nem hiányzik egyik szövődmény sem.

2015. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi nem adattuk be, nem volt még 2,5 éves a fiam, mikor elkapta. Nagyon könnyen átesett rajta, semmiféle szövődmény nem volt szerencsére. Viszont egyre több csúnya kimenetelű bárányhimlőről hallani mostanában, úgyhogy azt is megértem, aki beadatja. Én mindenesetre örülök, hogy túl vagyunk rajta (szó szerint együtt, mert én is vele együtt kaptam el)és soha többet nem kell ezzel foglalkozni.
2015. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt válaszoltam egy ugyanilyen kérdésre kicsit lejjebb:


"A kisfiam már 5 éves, 2 éves kora előtt beadattam neki.


Én közgazdász-elemző vagyok és a kérdést úgy közelítem meg:

- mekkora kockázata van annak, hogy ledönti a lábáról ez a fertőző gyermekbetegség oltással vagy anélkül?

- milyen mellékhatása lehet az oltóanyagnak és mekkora a betegség nyomán fellépő szövődmények kockázata? (ezeket ki lehet fejezni arányokkal, számértékekkel és az érzelmeken túl bizony SOKKAL nagyobb a betegség szövődménye, mit az oltás mellékhatása)

- mennyit kell a gyereknek szenvednie oltás(2*) kontra 2 hétig betegen otthon?

- egyedülálló anyaként nekem bizony az is szempont volt, hogy mennyi idő/jövedelemkiesés a 2-3 hét táppénz (nem minimálbért keresek, így elég sok).


Nem bántam meg, hogy így döntöttem. A gyermekem egészséges, egyetlen egy kis pötty jött ki az oltás után a csuklóján (ez normális) és azóta minden évben nyugodt vagyok.


A döntésemet nagyban segítette, hogy a testvérem egy külföldön élő, elismert mikrobiológus kutató, tehát mondhatom, hogy sokkal inkább felkészült a témában, mint akár a gyermekorvosunk (nálam laikusnál biztosan)- ő is azzal érvelt, hogy számszerűsíthetőek a kockázatok és azt kell választani, ami KEVÉSBÉ KOCKÁZATOS.

Ésszel kell dönteni, nem érzelmektől vezérelve egy ilyen kérdésben."

2015. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Az oltás a test szempontjából maga is egy betegség, amivel megküzd.


A férjem előző házasságából származó lánya háromszor kapta el. Pont itt volt a gyerekorvos, elkezdtek beszélgetni róla. Az orvos mondta, hogy többször is el lehet kapni, egyéni érzékenység kérdése. Az oltás mérsékli a későbbi lehetséges betegség kimenetelét.

2015. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beadattam mind a 2 gyermekemnek az ovikezdés előtti nyáron.

Nálunk volt az ismeretségi körben olyan kisgyerek, aki a tesójától elkapta és élet-halál között lebegett 3 napig a szövődményei miatt.

Akkor éreztem a legjobb döntésnek az oltás beadását, amikor a 3. babámmal haza jöhettünk a koraszülött intenzívről, itthon pedig azzal fogadnak, hogy tombol a bárányhimlőjárvány az oviban. Szerencsére a kisfiam az oltásnak köszönhetően megúszta és nem is hozta haza, így a picike és a 2,5 évesünk kis megúszta. Idén nyárom ovi kezdése előtt őt is oltattam. A picit is fogom, ha eljön az ideje.

2015. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Beadattam mind a két gyereknek. Gyerekorvosunk szerint (aki nem oltana mindenre) ha a gyereke idejében lett volna, őt is beoltotta volna. Egyre több és komolyabb - ismerettségi körből is, több napi kórházzal - szövődményről hallani.
2015. jan. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. jan. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!