Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyermeket szeretnénk, de a...

Gyermeket szeretnénk, de a párom testvére és mégegy családtagja is epilepsziás. Mennyi az esélye, hogy a babának is hasonló betegsége lesz?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Öröklődik?


Egyes epilepsziaformákról azt gondolják, hogy lehet genetikai alapjuk. Ám ebben a kérdésben nagy még a bizonytalanság. Ha az egyik szülő epilepsziás: akkor 1:40, ha mind a kettő, akkor 1:10 a valószínűsége annak, hogy gyermekük is epilepsziás lesz. Vagyis az epilepszia csak nagyon ritkán örökölhető."


[link]


mindkét helyen akkor beszélnek öröklésről ha az anya vagy az apa beteg,(de mint látod akkor is pici az esély) olyanról nincs szó, hogy akkor is lenne esélye ha testvér vagy más rokon beteg

2015. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (egyszerű halandóként, nem vagyok orvos) nem sok. Viszont azt tanácsolom, menjetek el genetikai tanácsadásra. Pont ezért vannak. Ha budapestiek vagytok, ajánlom a Bajcsy Kórházban levőt.
2015. jan. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A sógornőm, a férjem testvére epilepsziás, de az ő gyerekei mind egészségesek, meg a mieink is. Én tőle úgy tudom, hogy az epilepszia nem örökletes betegség, a rá való hajlamot lehet örökölni.

Mikor egy kisbaba születik, áthalad a szülőcsatornán, összenyomódik, bevérzések keletkezhetnek itt-ott az agyban. Ha a bevérzés nem szívódik fel maradéktalanul, annak a helyén ún. epileptogén góc keletkezik, ami aztán arra hajlamos egyéneknél kiválthatja élete során valamikor az epilepsziát.

Tehát aggódnod nem kell emiatt, látod még epilepsziás anyának is lehetnek egészséges gyerekei. De megnyugtatásul mindenképp menjetek genetikai tanácsadásra, jobb tudni minden információt.

2015. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!