Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a véleményetek az ajánlott...

Csoicsi kérdése:

Mi a véleményetek az ajánlott oltásokról? A párommal kicsit tanácstalanok vagyunk mivel tennénk jót/jobbat a 3 hónapos kislányunknak.

Figyelt kérdés

2015. febr. 11. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindet megkapta a fiam, kivéve a bárányhimlő ellenit (el is kapta 2,5 évesen, szerencsére könnyen lezajlott). Mi így láttuk jónak.
2015. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
én csak az agyhártyagyulladás elleni védőoltást adattam be a doktornőnk javaslatára, tehát ezt ő is és a védőnő is javasolta, a többire azt mondták ha akarom beadatom, ha nem nem...
2015. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Csak a kötelezőket kapja, a többit nem.
2015. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
42%

Azért ajánlott, mert jót teszel vele a gyerekednek.

Ha nem tenne jót, akkor nem lenne ajánlott.

2015. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Mindent beadattunk, ajanlottakat is.


Nem kell elhinni a sok konteos baromsagot, amiket a vedooltasokrol terjesztenek.

2015. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
42%
4-es: ez egy nagyon naív kijelentés volt. Ajánlják a sok cukros xart is, óriás betűkkel van rajta, hogy gyerekeknek plusz kálciummal, mintha számítana, amikor az egész mesterséges és egészségtelen. A gyógyszeripar legalább akkora üzlet, mint az élelmiszeripar. Én úgy gondolom, hogy az ellen védekezzünk, ami jó eséllyel halálos veszélyt jelent, de pár nap láz vagy néhány kiütés miatt nem kell mellékhatások százainak kitenni a gyerekeinket.
2015. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Én is oltáspárti vagyok, a gyerekeim minden ajánlott oltást megkaptak. Mi még influenza ellen is oltatunk.


Inkább oltatok, minthogy betegnek lássam a gyerekeimet. .... és az oltás árát gyógyszerekre költsem el.

2015. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

"A gyógyszeripar legalább akkora üzlet, mint az élelmiszeripar. "


Csakhogy nem a gyogyszeripar irja az orvosi ajanlasokat. A vedoltasok kivetel nelkul olyan betegsegek ellen vannak, amiknek komoly szovodmenyei lehetnek.

2015. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon akartam ajnlott oltásokat bedatni, de aztán végulis mindkét gyerekemet beoltattam azt hiszem minden ellen, kivéve influenza. Hogy miért?

Baráti társaság gyerektagjai elkapták a rotát, bárányhimlőt, szövődmények lettek, nem egyszerűen zajlott stb.

Szóval, ha már azt elérem, hogy enyhébb lefolyású a betegség, akkor oltás!

2015. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az agyhártya gyulladás ellenit adattam be a fiamnak és a lányomnak is.

Az orvos is így javasolta, meg olvastam, gondolkodtam, mi lenne a jó.

Az agyhártya gyulladás szövődményeibe alár bele is halhat, vagy maradandó károsodása lehet.

A rota ellenit nem adattam be. Mert sok faja ellen nem ad védelmet az oltás. Illetve ennek nincs halálos következménye, ha kiszáradás szélére kerül a gyerek, pár nap kórház és infúzió. Ja meg 2 db és kb 40.000 Ft, szájon át adják. Mi van, ha kibukizza?... (Nem anyagiak miatt nem adattam be, hanem amit előtte leírtam)

A bárányhimlő ellenit sem. Mi is voltunk bárányhimlősek. A bárányhimlő felnőtt korban veszélyes. Gyerekkorban csak kellemetlen.

Kullancs ellenit sem adatom be. Városban lakunk, ha vidéken vagyunk, mindig átnézem a gyereket, nincs-e benne kullancs.

Sztem nem kell minden ellen oltogatni.

2015. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!