Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi az esélye, h 2 éves...

Mennyi az esélye, h 2 éves fiam elkapta a bárányhimlőt? Bölcsibe szólni kell?

Figyelt kérdés
Vasárnap kb 1 órát volt egy lakásban unokatestvérével, aki ma lett bárányhimlős. Nem volt puszi, kézfogás, nem is játszottak együtt.
2015. márc. 3. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Bőven van rá esély, mert a bárányhimlő akkor fertőz a legjobban, mikor még a pöttyök meg sem jelentek. Én akkor szólnék a bölcsiben, ha a gyerekem már tuti bárányhimlős, most a tünetek megjelenéséig akár 2 hét is eltelhet, addig nem viszed bölcsibe, hogy esetleg ne fertőzzön? Ez egy ilyen betegség.

Lányom csoportjában is volt bárányhimlős, de a lányom úgy néz ki nem kapta el, sőt biztos, mert már 3 hét eltelt és semmi. Én örülnék, ha kisgyerekként átesnének rajta a gyerekeim, de a fiam is 5 éves és még nem volt bárányhimlős. Sajnos. A mi környezetünkben egyre ritkább a bárányhimlő, mert sokan oltatják ellene a gyereket. Aztán majd felnőttként lesznek betegek.

2015. márc. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amúgy a bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed levegőben, tehát hiába nem értek egymáshoz sem, egy légtérben voltak gondolom és igen fertőző vírus, elég agresszív.
2015. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 alaszka ***** válasza:
Elkaphatja úgy is, hogy csak egy légtérben voltak, általában 2 hét körüli a lappangási idő, nálunk a 2 gyereknél pont 2 hét volt köztük. Én nem szólnék, csak ha az lett, akkor nyilván úgysem viszed, de addigra már valószínű, hogy a többiek is elkapják, mert úgy tudom a lappangás alatt is fertőz.
2015. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!