Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 18 hós a babám. Kiderült a...

Bnomika88 kérdése:

18 hós a babám. Kiderült a szomszéd gyerekének bárányhimlője van. Majdnem minden nap találkoztak. Rettegek, hogy elkapta. Késő az oltást kérnem?

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Késő már oltani, de ha 3 héten belül nem jön ki rajta akkor beolthathatod
2015. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor már késő kérni. De rettegni azért fölösleges, ha el is kapta, a legtöbb gyerek gyorsan és szövődmények nélkül átesik rajta.
2015. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha el is kapta, majd túl lesztek rajta. Felesleges ettől rettegni...
2015. márc. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkapta legalább nem hiányzik majd az ovis himlő járványkor. Egyébként a himlő lappangáskor kezd fertőzni, szóval ha úgy van akkor már elkapta. De nem kell ettől félni annyira. Kicsit fel van nagyítva, amióta létezik védőoltás. Sajnos egy síma náthának is komoly szövődményei lehetnek. Unokatesóm gyereke 8 hónaposan volt himlős, semmi extra nem volt. A fiam kórházban legyengült állapotban kapta el, mégsem lett a sok pöttyön kívül semmi gond. egyszerre gyógyult az alapbetegségből és a himlőből.

Én sokkal jobban félek más alattomos betegségektől....

2015. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Késő. Ha a szomszéd gyereknek már pöttyei vannak, akkor már 2 hete fertőz. Nem kell rettegni. Nem a kolerát kapta el a gyereked :)
2015. márc. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mitől rettegsz? A legtöbb gyerek elkapja és simán gyógyul belőle. Minél kisebb annál könnyebben viseli. Én novemberben kaptam el a 2,5 éves fiammal együtt, ő szinte észre sem vette, én meg szenvedtem, mint a kutya.
2015. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A többiek is írták, ilyenkor már késő beoltani. Viszont ha elkapta, gyorsan át fog esni rajta. Jobb fiatalabb korban. Nekem tavaly pontosan ennyi idős volt a kisfiam, mikor bárányhimlős lett, a nagytesó hozta haza az oviból. Az 5 évesem, szegény, nagyon szenvedett, nagyon viszketett neki, pedig nem is volt sok pöttye. A 18 hónapos tele volt, megsaccolni sem tudnám, hány pöttye volt, de legalább 150...egyáltalán nem viselte meg, mintha észre sem vette volna. Nem érezte a viszketést, nem volt hőemelkedése sem, ugyanolyan jó kedve volt, mint máskor!

2015. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most Megnyugodtam. Első gyerekem. Lehet tul reagáltam. Azert remelem megúszta. Szopik még igy tobb az esély hogy megúszta. Koszonom mindenkinek! :-)
2015. márc. 6. 11:12
 9/13 anonim ***** válasza:

2.válaszoló igen régen volt ugy hogy szövődmèny nèlkül èn is voltam!!

De ma már más a helyzet nagyon nagyon makacsak a vírusok mutálódtak !!

Tehát a règi èletet nem kène annyit emlegetni ,mivel règen egy náthát ki tudtál kezelni meleg citromos teával ma már szinze egy kèt ember bele is hal!!!

2015. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Régen is ugyanúgy voltak szövődmények. Akár a bárányhimlőnek, akár a náthának. Csak épp nem volt internet, ahol gyorsan terjedtek a hírek. Lehet rettegni mindentől ennyi erővel.

Ez kb olyan, mint rotavírus mizéria. Milyen jó, hogy pár éve nem volt netem, biztos kiakadtam volna. Egyik gyerekem sem kapta meg a védőoltást, mintkettő volt rotás, itthon kb 2 nap alatt átment, ellenben vagy 5-ször feküdtek kórházban hányós hasmenés vírus miatt, aminek köze nem volt a rotához.Teljesen más vírusok voltak.

2015. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!