Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázas gyereket levetkőztetni,...

Lázas gyereket levetkőztetni, normális ez?

Figyelt kérdés

Itt külföldön nagyon a lázcsillapítás/gyógyszerezés ellen kampányolnak az orvosok.


Láznál, első körben a lenge ruházatot és hűtőfürdőt ajánlják és CSAK végső esetben a gyógyszert.

De olyan szinten, hogy a 18 fokos házban egy szál pelenkában rohangált a gyerek, amíg le nem ment a láza. És bár működött a dolog, de akkor is olyan kegyetlennek tűnik nekem, hogy mi fel vagyunk öltözve rendesen a gyerek meg kb pucéran a hideg lakásban.



2015. márc. 19. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért is kegyetlen? És a hütőfürdő alkalmazása? :D Nah az kegyetlen.
2015. márc. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a rohangálás nem jó... el kell érni, hogy nyugalomban maradjon, melléülni, mesélni

a hőt le kell adnia, könnyű ruha,takaró,a hűtőfürdő is jó.

Mivel a láz az immunrendszer védekezése ez jó, a gyógyszer pofon az immunrendszernek.

2015. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A testhőmérsékletet csökkenteni kell. A ruha szigetel, tehát melegen tart. Ha hűteni akarunk, akkor logikus, hogy nem melegítünk, hanem hűtünk, nem?
2015. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lázas gyereket vetkőztetni kell. Ez így van rendjén. minél több felületen le kell adnia a hőt. A ruha ebben gátol, sőt melegít. A hűtőfürdő ennél sokkal kellemetlenebb, de természetesen az is a magas láz velejárója.
2015. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Régen nem adtak gyógyszer6t a gyereknek, csaj a hűtőfürdőt, priznicet és a kevés ruhát- Meggyógyultak hamar a gyerekek.

Csak Magyarországon divat állandóan gyógyszert adni a gyerekeknek, amitől hosszú távon még betegebbek lesznek.

2015. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kinek mi a kegyetlen. Szerintem a priznic az. Magyarország, kórház, 2015.
2015. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szerintem ez rendben van. a hőt le kell adni, ha beöltözteted, nem megy le a láza. nálunk 21fok van, ha lázas a gyerek akkor nem öltöztetem be, egy vékony pamut pizsit kap, így le tudja adni a hőt. a hűtőfürdőt nagyon nem szereti, így azt csak magas láznál alkalmazzuk, és ezek után jön csak a gyógyszer.

nem vagyok a gyógyszerek ellen, nagyon jó, hogy vannak és ennyi féle, de miért jó kapásból leterhelni a máját? szervezetnek a gyógyszer azért csak méreg, nem szívesen tömöm vele a gyerekem ha nem muszáj

2015. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ok köszönöm, így már megnyugodtam.


Nyilván hűtőfürdőt mi is csak magas láznál alkalmazunk. Csak olyan furcsa, hogy ma is én "normálisan" fel vagyok öltözve ő meg egy szál bodyban meg egy laza vászonnardágban van.


Egyébként mi az a priznic?

2015. márc. 19. 11:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Magambol kiindulva, amikor lazas vagyok, majd szetfagyok meg takaro alatt is. Ilyenkor 2-3 takaro is rajtam van es megprobalom kialudni magam. Ez alt. be is valik, par ora alatt lemegy a lazam, ugymond kiizadom magambol 😃
2015. márc. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, fontos: amíg vacog, és hideg keze-lába, addig takaró, akkor még megy fel a láz. A hűtést akkor kell kezdeni, mikor már meleg a keze-lába.
2015. márc. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!