Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vihetem bölcsibe a kétéves...

Vihetem bölcsibe a kétéves fiam, ha most 38,3 a láza, amúgy semmi tünet?

Figyelt kérdés
Jó kedvű, jó étvágyú volt egész nap. Evésnél fogát fájlalta, hátsó rágófogai még nem bújtak ki. Most adtam nurofent, ha reggelig nem lesz más tünet és láza sem lesz, vihetem bölcsibe, vagy menjünk dokihoz? Márc elején kezdte a bölcsit, eddig nem volt beteg.
2015. márc. 22. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha lemegy a láza, én vinném.
2015. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha laztalan, viheted. De eszedbe ne jusson begyogyszerezve bevinni
2015. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Betegen és, vagy lázasan nem fogom vinni. De ha csak fog miatt van, akkor vinném.
2015. márc. 22. 19:52
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Ha éjszaka nincs semmi és reggel sem lázas én vinném. Az én fiamnál is ugyanez volt, szintén hátsó rágófogak hiányoznak és az egyik jött ki. 38.5 volt a láza amúgy szintén semmi baja nem volt ezen kívül, Nurofen pillanatok alatt levitte és utána sem volt már láza. Én nem tartottam otthon,szerintem nálatok is a fog lesz a ludas.
2015. márc. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Én csak akkor vinném, ha legalább egy napig lázmentes.
2015. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nem köhög, nem folyik az orra, egyértelműen a fogára gyanakszol vidd el, ha reggel minden rendben és nem tudsz otthon maradni.
2015. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ha előző nap lázas, nem viszem közösségbe.


A 38,3-as láz pont a határ, ami már lehet nem a foga miatt van.

2015. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
Ezt tényleg komolyan kérdezed és tényleg ilyen válaszok vannak rá? A láz mindig egy tünet,vminek a jele, ami ellen harcol a szervezet, Te nyugodtan be tudod adni a gyereked így a bölcsibe? Hát minden elismerésem. Asszem én elköszönök ettől az oldaltól.
2015. márc. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem vinném, szerintem a fogzás max hőemelkedést okoz, ha már 38 fok feletti a gyerek hőmérséklete, az inkább a fogzás miatt kialakult gyenge immunitás következtében "benyalt" valamilyen kórokozótól lehet.


Nálunk is volt olyan, hogy lázas volt a kislányom, más tünete nem volt egész nap, majd éjszaka olyan beteg lett, hogy levegőt alig kapott a köhögéstől. Én várnék egy napot, hogy lássam, hogyan alakul az állapota.

Jobbulást kívánok!

2015. márc. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem. Nem gondolom, hogy a fogától van egyébként, bár te tudod, hogy milyen típus, ugyanakkor megvárnám, hogy hová alakul. A láz másnak is lehet a tünete, amivel aztán szépen körbefertőz mindenki mást is. Tudom, hogy baromi nehéz megoldani, de én soha nem viszem, ha lázas, az utolsó láztalan nap után egy nappal szoktuk. A férjem orvos, ő elég laza ebben a kérdésben, de a láz az a lélektani határ, amikor semmiképp.
2015. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!