Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyit és mennyen betegek az...

Mennyit és mennyen betegek az ovitokban? Van olyan ovi, ahová nem viszik a szülők a beteg gyereküket?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves, de december óta folyamatosan beteg, ha vissza megy az oviba. Volt egy csúnya hörgő gyulladása, 2 hónapig küzdöttem mire meggyógyult, 1 hetet volt oviban, megint kezdődik. :( Mikor bemegyunk már hallom az összes gyerek brutálisan köhög, taknyosak stb. Tényleg nincs más lehetőség? Vagy ez így jó? Kérek válaszokat olyanokat is akiket nem érdekel, ha beteg a gyerek csak menjen oviba. Ők miért gondolják így?

2015. márc. 22. 21:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Mennyen=mennyien
2015. márc. 22. 21:53
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem arról van szó, hogy nem érdekli, hogy beteg a gyereke, hanem hogy nem teheti meg, hogy otthon maradjon.

A mi ovink is tele van köhögő, náthás, "taknya-nyála egybefolyik" gyerekekkel. Én a sajátjaimat nem viszem be ha nem teljesen egészségesek. Ha látom ,hogy valami alakul náluk, akkor itthon maradnak, és betegség után is csak akkor mennek újra, ha kicsit megerősödtek.

Sokszor mérgelődöm én is már reggel, de sajnos ez ellen nem lehet mit tenni. Néha szoktam szülni az óvónőnek, hogy ha lehet ne engedjék közel a gyerekemet xy-hoz, mert nem szeretném ha megint beteg lenne. Szerencsére megértőek, mert kislányomnak van egy veleszületett betegsége, és Ő a különösen veszélyeztetett kategóriába tartozik ebből a szempontból.

2015. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Főnököm mesélte, hogy egyik reggel ő vitte oviba a gyereket. Bementek, egyik kisfiú nagyon csúnyán köhög. Főnököm félrehúzza az óvónőt, rosszallóan mondja neki, hogy hát őt nem kellett volna beengedni, mennyire köhög...

Óvónő mosolyogva mondta, hogy igen, mert asztmás. Főnököm győzött elnézést kérni.


Egyébként gondolj bele: a legtöbb betegség már tünetmentes állapotban fertőz, mire kijönnek a tünetek, már a fertőzőképesség is csökken. Ezt hogy szűröd ki?

Meg ha soha nem találkozik a szervezete kórokozókkal, mikor alakul ki az immunitás?

2015. márc. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

A kérdésben leírtak alapján lehet hogy lelki okok miatti köhögésről van szó ha csak oviba menéskor jelentkezik.

Itt írnak egy óvodás gyerek esetéről is:

Pszichogén köhögés - Valóban létezik?

[link]

---

Itt egy videó is van a köhögésről:

https://www.youtube.com/watch?v=DfVUQR5_y6M

Én felnőttként is pszichés köhögéstől szenvedek amikor túl rossz a környezetemben a közhangulat, ahogy manapság is. Ha meg kiegyensúlyozottabb környezetbe megyek át, például Ausztriába, ott meg egyből úgy elmúlik mint ha egy kapcsolót állítottak volna a másik állásába. Lehet hogy a kislányodnál is ovi váltás lenne a megoldás, de ezt innét nem lehet pontosan megmondani hogy tényleg erről a köhögésfajtáról van-e szó. Ezt orvosok tudnák pontosabban megmondani vizsgálatok után.

2015. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk senki nem viszi betegen be a gyereket. Nyilván olyan van, hogy ott jön ki rajta napközben, de akkor elhozza a szülő a gyereket.
2015. márc. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Na én ezt sosem értettem!! Ilyen nincs, hogy viszed oviba a gyereket, mert nem tudsz mást csinálni, közben meg beteg! Tudnék mit írni az ilyen szülőkre! Vmelyik nap nálunk is az egyik anyuka ecseteli, hogy ugyan a gyerekének fül gyulladása van és folyik az orra, köhög, a hőemelkedése csak 37,5, ezért hozza oviba. Közben ő meg otthon van a kistesóval. No komment milyen anya az én szememben. Pont az ilyen felelőtlen szülők miatt betegek ennyit a gyerekek sajnos.
2015. márc. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már hogyne lenne, pl.egyedülálló anyuka, segítség nélkül, ha otthon marad, kirúgják, aztán akkor éhenhalnak. Ez csak egy pêlda. Éppmezért nekem eddig sose habozott szám, hogy megint mennyi beteg gyerek van az oviban, és az enyém mindent elkap, aztán adj tovább a húgának, de most már kezd kicsit nekem is telelenni a hócipőm, mert én meg ezért nem tudok menni dolgozni...de azon kívül, hogy puffogok magamban, nem tudok mit tenni.
2015. márc. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Látom nem vagyok egyedül :)

Köszi a linkelt videót, érdekes.

2015. márc. 23. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!