Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kertes házban élők, kullancs...

Kertes házban élők, kullancs ellen hogy véditek a babátokat?

Figyelt kérdés
2015. máj. 19. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Gyakran kell nyírni a füvet, hogy ne legyen kullancs. A férjem szerint ennyi. Nálunk még egyikben sem volt kullancs a három közül.
2015. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
3 éves a fiam, már kétszer volt benne kullancs, de egyiket sem az itthoni fűben szedte össze.
2015. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Beoltattam ellene. Ha jól tudom, akkor fáról, bokorról ugrik/esik az áldozatra.
2015. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
22 éve élek kertes házban de még soha nem találkoztam itthon kullanccsal.
2015. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

mi erdő mellett élünk,hiába nyírjuk gyakran a füvet,az elmúlt két napban 3 kullancsot szedtem ki a kisebbik lányomból...(16 hónapos)

Minden nap többször átnézem őket,van itthon kullancs kiszedő kanál és kiszedem...meg oltatva vannak(bárez ugye lyme ellen nem véd)..Nem hiszem,hogy életszerű lenne minden nap ahányszor kimegy az udvarra lefújni vmi riasztóval...

2015. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem a kert határozza meg, hogy van e kullancs, hanem az erdő közelsége/számukra optimális környezet (dús aljnövényzet, magas páratartalom). Amúgy a kullancs nem a fák/bokrok tetején lesben állva várja a gyanútlan arra járót, ugyanis az aljnövényzetben él. Egy méternél magasabbra ritkán jut, mondjuk egy babának az is elég.
2015. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hajú Kék válasza:

De, sajnos minden magasságban lehet, mert kisállatok (mászók, ugrók) is terjesztik.

Én (felnőtt magasság) a hónom alá szereztem egyet, hátul, úgyhogy nem láttam meg, nem is tudtam róla, mosakodáskor letépődhetett, de a fullánk benn maradt. Lyme-fertőzött volt, át is adta "rendesen".

2015. máj. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!