Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Piros torokra muszaj antibioti...

Piros torokra muszaj antibiotikumot adni pici gyereknek?

Figyelt kérdés
10 es fel honapos kislanyom meg van hulve,belazasodott,a doktor megvizsgalta,azt mondta,hogy piros a torka es tobb foga jon fent! Ospamox 250mg, 3x3 ml/nap,Linex baby 1 plik/nap ezt irta fel. A gyerek nem akarta lenyelni,nem adtam be neki. Azt szeretnem megkerdezni,hogy nagy baj lehet belole ha nem adom be neki a gyogyszert? Ahogy latom anelkul is jobban van,lazra paracetamol 125 mg gyereknek valo kupot adok. Elhanyagolhato az antibiotikum?
2015. jún. 19. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%

NEM!


Antibiotikumot csak akkor szabadna adni, ha a bakterialis fertozest tesztekkel megallapitottak!


Sajna Magyarorszagon minden kis vacak betegsegre antibitokiumot irnak fel, teljesen ertelmetlenul es karosan.

2015. jún. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
HUUUU DE JO,MOST MEGKONNYEBBULTEM , EN IS IGY GONDOLOM ES JOL ESIK,HOGY NEM VAGYOK VELE EGYEDUL!
2015. jún. 19. 14:22
 3/14 anonim ***** válasza:

Csak bosszantaskeppen elmondom, hogy Nemetorszagban hogy megy: A doki vesz egy kenetet a gyerek torkabol, masnapra megvan az eredmeny, ha bakterialis fertozes akkor felirjak azt az antibiotikumot, ami arra az adott bakteriumra a leghatasosabb.


10 esetbol 9szer virusos fertozes van, nem bakterialis, es nem kell antibiotikum.

2015. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igy kene csinaljak minden orszagban!!!
2015. jún. 19. 14:28
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Így van ahogy előttem is írták, ha bakterfertőzés csak akkor van értelme az antibiotikumnak. Vírusfertőzésnél hatástalan és még rosszat is tehet.

Nekünk csak torokpirosságra egyiknél sem írt fel antibiotikumot, a kicsi most kapott a múlt hónapban mert a vérvétel és a tüdőröntgen bebizonyította, hogy hörghurutja van, de még nem volt eredmény a doktornő mondta ne szedjük.

Láza is csak 38,5 felett gond ha nem megy le, főleg hogy fogzik is. Nekünk csak afölött mondja, hogy adjunk lázcsillapítót is, mert addig jó míg a szervezete dolgozik.

2015. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mi lazat sem csillapitottunk amikor kicsi volt. Most hogy elmult 10 eves ugyanugy rosszul van a laztol mint a felnottek, ezert szokott kapni csillapitot, de 7-8 eves koraig nem adtunk, semmi baja nem volt tole, siman jatszott 39 fokos lazzal is. Sokkal hamarabb meggyogyult, manapsag meg alig beteg, evente 1x-2x ha van laza.
2015. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nálunk pontosan ugyanez a helyzet.

Ma voltunk a dokinál 10 hónapos kislányommal, és azt mondta, hogy nagyon piros a torka. Szivom az orrát, illetve lázas, 38,5 és nem is nagyon akar lejebb menni egész nap, sőt estére még több. Tegnap még csillapitotta a Germicid kúp, ma nem nagyon hat rá semmi.

Nekünk is ugyanezt az Ospamoxot irta fel (mást nem), mondjuk én beadtam neki. Lehet, hogy első gyerekem és egyszerűen bizom az orvosban, vagy azért mert úgy gondoltam, talán leviszi a gyulladást, és ezáltal a láza is lejjebb megy.

Most ilyen nagy butaságot csináltam, hogy antibiotikumot adok neki, ráadásul úgy, hogy orvos is látta? Rendesen lelkiismeret furdalásom lett, ahogy Benneteket olvastalak....

2015. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es. Amit leírtál, azok alapján bakteriális fertőzés lehet a háttérben, mivel a visszatérő és nehezen csillapítható láz egy piros torok esetén már antibiotikumot kíván. Ugye a vírusfertőzés felülfertőződhet baktérium által, akkor kell az antibiotikum. Sajnos igen, sok orvos egyből felírja. A gyerekeim orvosa nem írja fel. Ha piros a torka, akkor Cataflam cseppet szokott felírni (1 év felett használható, indokolt esetben kisebbeknél, ha az orvos úgy rendeli). Ez ugye enyhíti a fájdalmat. Ha a láz viszont 3 napnál tovább tart, akkor baktérium lehet a háttérben, mi ekkor szoktunk kapni antibiotikumot. A kenetvétel nagyon jó lenne, de nem hiszem, hogy a magyar egészségügy erre felkészült, sajnos.

Kérdező, esetleg próbáld ki a Sinupret cseppet antibiotikum helyett. Ha viszont a láz fennáll több napig, akkor kell az antibiotikum. Ha nem issza meg a gyerek, akkor írass fel mást.

2015. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

- 38,5 az nem laz hanem hoemelkedes, nem kell ketsegbe esni.

- az antibiotikum nem visz le gyulladast es nem csokkenti a lazat. A bakteriumokat irtja ki de azt is tobb nap alatt, es emiatt csokken a laz.

- viszont ha nincs bakterium akkor nincs mit kiirtani, tok feleslegesen terheled a gyereket az antibiotikummal, kulonosen a belrendszeret, mert a hasznos bakteriumokat is kiirtja.


en nem jvasalomom neked hogy hagyd abba, ha mar elkezdted akkor add neki annyi ideig ameddig az orvos mondja, mert hamarabb abbahagyni is karos lehet, ugy keletkeznek az rezisztens bakteriumtorzsek.


En csak annyit javasolnek a kezdo anyukaknak hogy nem kell azonnal orvoshoz rohangalni. 1-2 nap laz meg nem a vilag, ha utana sincs javulas akkor johet a doki. Es a lazat sem kell azonnal csillapitani, a laz hasznos dolog, a test termeszetes reakcioja a fertozesre, ha elnyomjuk csak meghosszabitjuk a betegseget.


ezt erdemes elolvasni.


[link]

2015. jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, hogy nem kell rögtön orvos, de nagyon hirtelen kúszott fel a láza, és ma pl. egész nap 38,5 volt, hiába adtam neki kanalas szuszpenziót, szinte semmit nem használt. Most délután 4-kor már 39 fokos volt a láza. Igy pedig nem akartam nekimenni a hétvégének, hogy ne lássa orvos. Ez ugye még estére több lehet.

7-es vagyok

(kérdező nem akartam ellopni a kérdésedet, csak nem akartam egy totál ugyanilyet kiirni, ne haragudj:))

2015. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!