Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A hemangioma duzzadt szokott...

A hemangioma duzzadt szokott lenni, normális ez?

Figyelt kérdés
Kislányomnak, aki most 2 hónapos, az arcán van egy kb. 10 Ft-os nagyságú hemangioma. Amikor született akkor még nem látszódott, de egyre nagyobb lett. Augusztus végén megyünk bőrgyógyászhoz, de most elkezdtem jobban aggódni mert a hemangioma körül duzzadt a kis arca. Szabad szemmel is látni, meg tapintással is érezhető.Nem tudom, hogy ez a normális? És vajon ez fájhat neki? Plusz még egy kérdés, úgy tudom hogy a doktor úr akihez megyünk (Tasnádi Dr. Budapesten) fagyasztással kezeli a hemangiomákat de most azt olvastam, hogy az arcon nem szabad fagyasztani. Ez igaz lehet? A másik lehetőség, a kenőcs az sem túl jó nekünk mert a kislányomnak van egy kisebb veleszületett szív rendellenessége is, és nem biztos hogy ez a kenőcs jó lenne neki :-( Köszönöm a válaszokat előre is!
2015. aug. 14. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az összes kérdésedre CSAK az orvos tud válaszolni egy alapos vizsgálat UTÁN!


Távdiagnózist nem lehet adni, márcsak azért sem, mert minden eset egyedi, és hiába írom, hogy a kislányomnak a karján volt ilyen, ami kb két éves korára felszívódott, a te gyerekdnél egyáltalán nem biztos, hogy így lesz. Ez érvényes minden más valaki esetére is.


Az orvos erre van szakosodva, és ö tudja legjobban, hogy mit lehet csinálni és mit nem. Bízz annyira benne, hogy ne itt kérj nem hozzáértöktöl tanácsokat, meg tippeket, mert a legtöbb itteni ehhez nem ért.

2015. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pontosabb választ tényleg csak az orvos tud adni.

Én arról tudok nyilatkozni, hogy milyen volt a fiamnál. Neki a lábán és a karján van, az elején kiemelkedő élénkpirosak voltak. Szerencsére soha nem vérzett egyik sem. Kezelést nem javasoltak (sebészeti kontrollra jártunk), egy éven belül elkezdtek halványodni és visszahúzódni.

Szerintem mihamarabb kérdezd meg a gyerekháziorvost, hátha ő többet tud mondani mint mi itt a fórumon. Majdnem két hét van amíg eljuttok a bőrgyógyászhoz.

2015. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!