Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van köztetek olyan, akinek a...

Piroska és a farkas kérdése:

Van köztetek olyan, akinek a magzatánál felmerült genetikai rendellenesség gyanúja, de végül pozitív vége lett a dolognak?

Figyelt kérdés
talán páran láttátok a ma kiírt kérdésemet, lényege annyi volt, hogy ma voltam az SZTK-ban a 12 hetes vizsgálaton, ahol 8mm - es ödémát mértek a nyaki redőnél. A doki nem bíztatott, sürgős genetikai vizsgálatra küldött - holnap megyek - hydroma gyanújával. Tudomásom szerint ez számtalan rendellenességre utalhat, rendesen padlon vagyunk lelkileg. Nyilván holnap minimálisan többet tudunk majd, most viszont fogalmam sincs, hogy mire készüljek... Merjek - e reménykedni vagy sem, merjek - e kötődni, készülni, mosolyogva válaszolni a " jaj látom kisteso érkezik" -ekre... Elvileg az ödémát leszámítva minden egyebet rendben talált az orvos. EZt azért írom, mert ha az lenne, hogy 8mm- es ödéma, plussz egy fejlődésében rendkívül lemaradt magzat, vagy ilyenolyan nemtudommi, az ember tudná, h ne reménykedjen. Most azt érzem, bárcsak, ha baj lenne valoban, megoldaná a természet, és nem kellene nekünk döntést hoznunk, de már emiatt a gondolat miatt is lelkiismeretfurdalásom van, hiszen ez olyan, mintha máris lemondtam volna rola. Pedig "csak" félek.
2015. aug. 24. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én bíznék, hinnék a legjobbakban.
2015. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Felmerült a gyanú, bár az uh-kon minden rendben volt. Igazából ameddig meg nem szültem, addig kétséges volt, hogy vajon a spirál károsította-e valamilyen szinten a babát. (spirál melletti baba). De egészségesen született, 2 éves okos nagyfiú. Nektek is hasonló jókat kívánok. Holnap majd írd meg, mit mondtak. Megy a drukk :)
2015. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
elírtam, nem hydroma, hanem hygroma.
2015. aug. 24. 21:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Ödéma simán felszívódhat, de ha nem az se biztos hogy befolyásolja.

Nővérem kisfiának a nyakán volt nem tarkón hanem oldalt.2 hónaposan megműtötték azóta sincs semmi baja 8 éve ennek.

2015. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amikor amnión voltam, feküdt mellettem egy lány,akinek ugyanilyen problémája volt, csak az ő babájának a tarkóján kisebb volt az ödéma. 5 mm körüli.

Az amniója szerencséje negatív lett, de mondta a dokija,hogy sajnos még ez sem jelent tutira 100-ot, mert van olyan rendellenesség, aminek szintén lehet ez a tünete, és az amnió nem szűri, de az élethez kell egy kis szerencse bízzanak benne.

Gondolom menned kell majd amnióra!

2015. aug. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szülésznőként mondom: Reméld a legjobbakat, és készülj fel a legrosszabbra.

Illetve minden lehetséges vizsgálatot végeztess el.

Ennyit tudsz tenni. Szorítok neked!

2015. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudsz már valamit, kérdező?
2015. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hétfőn lesz meg az eredménye a chorion biopsiànak.
2015. aug. 26. 20:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok, írj majd.
2015. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Van már eredmény ?
2015. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!