Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha az újszülött osztályról...

Ha az újszülött osztályról úgy engedik haza a babát, hogy csípő negatív, akkor miért javasolt mégis a terpeszbetét viselése? Ti ráadtátok ilyen esetben a babára?

Figyelt kérdés
Császáros baba, és csak 4 hónapos korában lesz a kötelező csípőszűrés.

2015. szept. 24. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a védőnő javaslatára minden nap ráadtam egy kicsit amíg el nem végezték a kötelező csípővizsgálatot. Valaki azt monja hogy nem szükséges és inkább a védőnőmre hallgattam. Ezt neked kell eldönteni illetve megkérdezni a gyerekorvost illetve a védőnődet hogy ők mit mondanak.
2015. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

hogy hogy 4 hósan? nálunk 6 hetesen volt mindkét babánál. mielőtt elengedtek minket is megnézték, aztán volt egy csípő szűrész és egy csípő uh.


de ha javasolják én ráadnám, de nem egész napra.

2015. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is 4 hónaposan lesz ortopédiai vizsgálat. Szintén negatív csípővel engedtek haza, az én babámnak is javasolta a gyerekorvos és a védőnő a terpeszpelenkát, én rá is adtam, amikor nem volt nagyon meleg (tiszta műanyag az egész és rugdalózó fölé kell feladni) Éjszakára nem adtam rá, hogy tudjon pihenni. Én inkább tornáztatom a csípőjét, a gyerekorvos és a védőnő is ellenőrzi mindig, nincs semmi gond. Ha gond lenne, akkor persze ráadnám a pelenkát egész napra, mert inkább ez, mint a Pavlik-kengyel.
2015. szept. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert a csípőizület csontosodása kb 6-8 hónapos korra lakul ki véglegesen. A csontosodást segíti a megfelelő lábtartás, mert így a combcsont úgy fekszik az izületi vápában, hogy biztos hogy jó helyre kerül, és nem tud kiugrani a helyéről. Míg ha a combcsont helyzete nem megfelelő, a vápa csontosodása sem jól zajlik, és nagyobb az esélye, hogy a combcsont nem megfelelően rögzül. Nagyon jó a terpeszpelus, de ha végképp nem akarod ráadni, akkor ügyelj rá, hogy laza ruházatban legyen, ahol a combok széttárva is kényelmesen elférnek, sokat legyen hason, mert az is segít, jó a tornáztatás is, illetve ha két pelust adsz rá, és a kettő közé mintegy betétként belehajtogatsz egy textilpelust, mert ez is a széttárt tartást biztosítja, ami jó helyre igazítja a combcsont fejét.

Az én lányom pavlikos lett, mert ezeket elhanyagoltuk (senki nem mondta milyen fontos), ne akard kipróbálni :(

2015. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyanez van. Császáros, 4 hónaposan lesz szűrés, azt írták hogy negatív, mégis ott van hogy javasolják a terpeszbetétet.

Mikor nekem a kórházba ideadták ezt a papírt, akkor azt mondták, hogy császáros babáknál kötelezően ráírják a papírra ezt, de az én fiamnak nem kell. A gyerekorvos meg a védőnő nem mondott semmit.

Na szóval, én nem adtam rá sosem.

2015. szept. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tudod a gyerekorvos meg a védőnő nekem is azt mondta hogy az én lányomnak nem kell, pedig nem is császáros volt. Aztán a 4 hónapos uh-n koppantunk, és olyan lecseszést kaptam az ortopédustól hogy csak na. A lányom meg 3 hónap kengyelt.
2015. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Azért az bebaszna, ha minden létező gyerekre terpeszbetét kéne...
2015. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Lehet bunkózni, de régen igenis adták a gyerekekre, és az ortopéd orvosok is javasolják 3 éves korig, de hogy hozzád hasonló stílusban nyilvánuljak meg, mindenki ott ba-ssza el ahol akarja. Én ha lenne még egy, nem kísérleteznék. A terpeszbetét nem fáj, és nem akadályozza semmiben a gyereket, legfeljebb nem lehet rá extradivatos farmernacit adni 2 hónaposan. 3 hónapos korig javasolják hordani, az simán kibírható. Az első lányomra adtam, vele nem volt gond, a másikra nem, mivel mindenki mondta, hogy semmi gond a csípőjével, én meg elhittem. Utána meg szívtunk. Bocs hogy megosztottam a tapasztalatom. Nyilván itt mindenki gyereke tökéletes, nehogymár elcsúfítsuk a gonosz terpeszpelussal. Aztán ha nem akkor meg így járt.
2015. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 3 hónapos korig, nem éves.
2015. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert így tulajdonképpen kispórolnak egy fontos szűrést. 4-6 hetes korban érdemes minden kisbabát elvinni csípőultrahangra, itt meg tudják mondani hogy kell-e bármit tenned. Ha ezt nem teszik meg, akkor nem tudhatja senki, szükség van-e terpeszpelusra, ezért biztonság kedvéért mindenkinek ajánlják. Szerintem vidd el uh-ra, és feleslegesen ne terpeszpelenkázz!

Siralmas a magyar betegségügy, rengeteg felesleges vizsgálta,, kötelező", sok káros beavatkozást csinálnak, de ami lényeges lenne egészségmegőrzés szempontjából, arra tesznek magasról.

2015. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!