Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő oltás, van értelme?

Bárányhimlő oltás, van értelme?

Figyelt kérdés

Ismerősöm nagyon érvelt a bárányhimlő oltás ellen. Úgy magyarázta, hogy oltással enyhén lefolyik a bárányhimlő miközben oltás nélkül ilyen-olyan szövődményei lehetnek, akár agykárosodás is. És az orvos ajánlotta az oltást.


Nektek mi a véleményetek?



2015. okt. 8. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi ugy döntöttünk,hogy van, ha csak annyi,hogy nem lesz tele viszketo kiutesekkel,mar megeri..es en hiszek az orvosnak,o azr mondta,hogy ez mar nem az a betegseg,ami regen volt...ink. A szovodmenyek miatt aa
2015. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom hat évesen agyi vasculitist kapott szövődményként, 12 éve. Akkor még nem oltottak, talán nem is volt oltás, nem tudom.

Senkinek nem kívánom azokat a heteket. Maradványtünet nélkül gyógyult, egyetemista, de nem sokon múlt.

Én emiatt az oltás mellett voksolok.

2015. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Picikorban a szövődmények ritkák. Egy bizonyos kor után ha nem esik át rajta, akkor én beadatom a babámnak de amíg kicsi közel sem olyan veszélyes mint 30 éves korban egy himlő, sőt, gond nélkül túl szoktak lenni rajta.
2015. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintünk van. Nekünk is a gyerekorvos ajánlotta (ő kórházban dolgozik, látja mi lehet belőle). Ahogy az első is írta, ez már nem az az egyszerű bárányhimlő, amin mi átestünk kicsiként, sokkal mutánsabb és ha nem az első körben kapja el még ellenállóbb lesz és rosszabb lefolyású (és ott lehet a szövődmény). És a doktornő is mondta, hogy ez az oltás nem azt jelenti, hogy nem fogja elkapni, hanem, hogy ha elkapja gyorsan, könnyen túl lesz rajta. Ráadásul nekünk pont megszületett a kistesó, amikor ő bekerült közösségbe, ami még egy ok volt, mert csecsemőként elkapni meg még veszélyesebb.
2015. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak egy kis kiegészítés az eddigiekhez: ha túl kicsi korban kapja el a bárányhimlőt (talán 15 hónapos kor előtt), akkor nem lesz védett és elkaphatja később is
2015. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én beadattam 1 oltást. Így elkaphatják ugyan, de enyhe lefolyású lesz (1-2 pötty) és nincs szövődménye. 3 éve lettek beoltva 3 és 5 évesen. Azóta túl vagyunk 3 bárányhimlő járványon és nem kapták el. Az sem mellékes, hogy én pl nem tudnék 2-5 hetet hiányozni a munkából ha mindkét gyerek elkapná, és otthon kellene maradni velük.
2015. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerettem, volna oltatni. A legkisebb 15 hónapos korát vártuk, de elkapták az oviban. 3 gyerekemből kettő került kórházba, a legrosszabb a legkisebbnek volt, ő fertőződött meg utoljára. Akkor volt egy éves. Én mindenképpen oltatnék. A sógornőm beoltatta a gyerekeit, elkapták ugyan, de 1-2 pöttyel megúszták, szinte tünetmentesek voltak.
2015. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 9 hónaposan kaptam el tesómtól a bhimőt és védett lettem....én úgy tudom,ha 6 hónap előtt kapja el akkor nem lesz védett. Hallottam olyanról is,hogy pöttyökkel született a baba! Anyu azt mondta nem volt olyan rész ahol ne lett volna pötty...ez 31 éve volt!

A lányom 4 éve lett bhimlős,túléltük...az első 3 napot senkinek se kívánom,15 hónapos volt. A fiamnak be fogom adatni mert én is úgy hallottam,hogy ezek a vírusok/bacik nem olyanok mint régen!

2015. okt. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!