Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha kislányomnál beigazolódik...

Ha kislányomnál beigazolódik a tejfehérje allergia, akkor semmit nem ehet, amiben tej és tejtermék van?

Figyelt kérdés
2015. okt. 19. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki allergiás valamire, akkor azt nem eheti.
2015. okt. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van.

Sőt, rengeteg kész termékeben van tejszármazék, azokat sem eheti.

(Egy 8 éve diétáz(tat)ó édesanya)

2015. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan így van, semmilyen tejet vagy tejszármazékot tartalmazó ételt-italt sem kaphat.

Ne aggódj egyébként, nagyon sok étel-ital van szerencsére, amit így is kaphat és ez még mindig "jobb", mintha a gluténre lenne allergiás.

A növényi italok (rizs, zab, kókusz, mandula stb) nagyon finomak és persze őrült drágák, úgyhogy azt javaslom, hogy készítsd el otthon. 1l rizstej kb. 1 bögrényi rizsből kijön, vagyis nagyjából 50 Ft, míg ha készen veszed, akkor 500-800 Ft.

Én elcsesztem, mert sokáig a boltit vettem a fiamnak és már nem issza meg a házit, pedig már 5 éve diétázunk, szóval egy kisebb vagyont költöttem már rá :(

A kókusztej is nagyon egyszerű, kb. 5 perc meló és az is 50-100 Ft körül jön ki.

Rengeteg tejtermék helyettesítő is van, puding, joghurt, tejföl, tejszín, ezek mind növényiek, de nagyon drágák.

Én úgy szoktam főzni, hogy a kicsinek kiveszek egy adagot, azt megcsinálom tejmentesen, mi 3-an pedig esszük tejesen. Így ő is majdnem azt eszi, mint mi, csak tej nélkül :) Gyümölcsleves rizstejjel, krémlevesek rizstejszínnel, főzelékek szójatejföllel (rizsből még nem találtam), sőt még növényi sajt is létezik, amiből melegszendvicset szoktam neki csinálni. A pizzát sajt nélkül kapja, ha rendeljük.

Vásárlásnál megkérdezem, hogy megkaphatnánk-e a termék összetételéről szóló tájékoztatót (ha nincs rajta az árun, akkor kötelező kiadni), étteremben is kérek tájékoztatást, hogy mi miből készül, eddig még sosem volt ebből probléma, szinte mindenhol nagyon segítőkészek.

Amúgy mindenhová felkészülten megyünk, mindig van nálunk valami kaja a kicsinek vészhelyzet esetére :)


Ha bármi segítség kell, kérdezz nyugodtan, mert sajnos 5 év alatt elég nagy rutint szereztem már a tejmentes étkezésben :)

2015. okt. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!!

Szerdán megyünk a kórházba, akkor kezdődik a kivizsgálása. Egyenlőre nem áll jól a szénánk, mert amióta elhagytam a tejes dolgokat az étrendjéből, azóta nagyon sokat javult a helyzet. Előtte sokszor és sokat kakilt, nem hízott, kedvetlen volt és puffadt. 2 hete, mióta elhagytuk a tejet, ezeket mintha elvágták volna.

Nagyon félek tőle, hogy beigazolódik a gyanúm.

2015. okt. 19. 21:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3!

Csak tippként írom, hogy nekünk nagyon bejött a tejkészítő gép. A lányom is már 4 éve itta boltit, és hát nehéz volt kikísérletezni azt, amit szeret, de így ihat mandulatejet is (azt sosem vettem az ára miatt), és én készítem a rizstejszínt is, meg mindent.

Igaz, nekünk a szója is allergén, meg a tojás is, de az más tészta... :)

2015. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ne félj tőle! Sokkal jobb lesz, hiszen elmúlnak a kedvezőtlen tünetek.

A diétába igaz bele kell szokni, de teljesen együtt lehet élni vele!

2015. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
2 éves a kislányom, nagyon nehéz megértetnem vele, hogy nem ihat kakaót, nem ehet túró rudit, ....
2015. okt. 19. 21:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet hogy "csak" a laktózt nem bírja, ami azért egy fokkal jobb mint a tejfehérje allergia (sőt az én lányom ki is nőtte).
2015. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ne felj tole. :) kakaot ihat, csak nem tejbol. Az en lanykam is ket eves. Fel eve van tejmentes dietan. Mindig elmondom, ha valamiben tej van. Mar tudja, hogy neki azt nem szabad, csak ha megno. :) okosak am mar ilyen korban, tobbet tudnak, mint gondolnank. Beszelgess vele errol nagyon sokat, es akkor meg fogja erteni.

Ja, es kerj emelt csaladit. Tartosan beteg gyermek. Ket ev folott jar.

2015. okt. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kisfiam is 2 évesen kezdte a diétát,hamar megértette...mi ihattunk szojatejet/kakaót,igy nem kellett lemondani róla,és túrórudi helyett a gesztenyés rudat kapta hogya példáidat nézzem:)
2015. okt. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!