Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egészségügyisek: vírusos...

Egészségügyisek: vírusos agyhártyagyulladás ellen létezik védőoltás?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy a 17 hónapos gyerekünk (légúti vírusos megbetegedéssel) egy kórterembe került egy lánnyal, akinél később ezt a betegséget diagnosztizálták.

Ha eddig minden, korának megfelelő oltást megkapott, lehetett közötte ilyen is? Vagy erre nem is létezik védőoltás?


2015. okt. 31. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Meningococcus ellen van, de az nem vírus.
2015. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Titusztitusz ***** válasza:
Igen, van ilyen védőoltás, én magam is kaptam már ilyen oltást, munkaköri kötelezettség címén, de azt nem tudom, hogy csecsemőknek szokták-e adni automatikusan az ilyen oltást...Az a legbiztosabb, ha érdeklődöl ez ügyben a háziorvosodnál, vagy a védőnőnél...
2015. okt. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Van. De mivel többféle vírus is okozhatja, így nem létezik mindegyik fele ellen. Ha fertőznek diagnosztizálják, akkor úgyis kap a gyereked valamit, hogy ne betegedjen meg.
2015. okt. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy szombaton nem tudom elérni a gyerekorvost, az oltások neve pedig nekem önmagában nem információ.

Eddig úgy oltattuk, hogy mindent kértünk, amit megkaphat kor alapján, akár kötelező, akár nem. Az oltási időpontokat az orvos tartja számon és ő jelzi, ha aktuálissá válik.

Most éppen a B típusú agyhártyagyulladás elleni lett volna soros, csak betegség miatt halasztani kellett.


De hiába olvasok utána, a vírusosról nem írnak egyértelműen, hogy létezik-e oltás ellene. Megemlíti minden cikkben, hogy vírus is okozhatja, de csak a bakteriálisról írnak részletesen.

2015. okt. 31. 12:32
 5/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul két hete került be a kórházba pár napra. A lánnyal sokat játszottak, így volt közvetlen kapcsolat. A lány akkor már napok óta bent volt, migrénnel került be és amikor mi kijöttünk (a lány akkor 6. bent töltött napján) még nem diagnosztizálták. Ma futottunk össze egy rokonával és ő mondta, hogy később lett meg a diagnózis.


Tehát nem tudom, hogy még lappanghat-e, vagy mákunk van és biztosan nem kapta el tőle.

2015. okt. 31. 12:34
 6/12 A kérdező kommentje:
#3 Tudsz segíteni, hogy mi a neve az oltóanyagnak?
2015. okt. 31. 12:45
 7/12 Titusztitusz ***** válasza:
Nézd meg a gyerek oltási kiskönyvét...OTT pontosan meg kell hogy említve legyen név szerint, minden kapott oltása...
2015. okt. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez a terv, csak az oltóanyagok neve nem mond semmit. Azt nem írják mellé, hogy mi ellen véd. Ezért keresek oltóanyag nevet, hogy szerepel-e a listában.
2015. okt. 31. 13:18
 9/12 anonim ***** válasza:

De a google megmondja, hogy mi ellen véd, ha tudod az oltás nevét:D

Encepur junior néven van kullancs-encephalitis ellen vakcina. Más vírus okozta encephalitis/meningitis ellen tudtommal nincs.

2015. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az encephalitis agyvelőgyulladás, itt agyhártyagyulladásról van szó.
2015. okt. 31. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!