Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Autista gyerekek anyukái,...

Autista gyerekek anyukái, kifejezetten autista gyerekek jellemzője-e az, hogy nem lehet velük egy tevékenységet abbahagyatni, és orditás van, ha pl. haza kell menni a játszótérről?

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy átlagos gyerek jellemzője.


Az autizmus SOK tünet EGYÜTTES fennállása esetén diagnosztizálható.

2015. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom.engem csak érdekelt volna,hogy akiknek autista gyerekük van,mennyire jellemző az öntörvényűség.
2015. nov. 1. 17:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Most ha 10 autista gyerek szülője leírja, hogy igen, az ő gyerekük is ezt csinálja, 2 meg leírja, hogy nem, akkor bepánikolsz, hogy ezek szerint a te gyereked is autista. Mellette viszont még 100 egészséges gyerek szülője is leírhatná, hogy ugyanezt csinálja a gyerek, tehát semmivel nem vagy előbbre. Ne stresszeld magad ezen.

Ez alapján nem lehet kimondani egy gyerekről, hogy autista, ahhoz nagyon sok mindent kell vizsgálni komplexen. Ha tehetném én a mai napig ordítva jönnék el egy jó wellness szállodából, egy jó étteremből, és durciznék, amikor egy jó szexnek vége van, csak a jó neveltetésem tiltja, hogy ne tegyem, ami ugye valahol ovis korom körül alakult ki, mégsem vagyok autista. Természetes, hogy nem akar eljönni egy olyan helyről, ahol jól érzi magát. Egy-egy ilyen jel miatt ne idegeskedj, ha sok minden van, ami aggodalomra ad okot, akkor keress fel szakembert és kérd a gyerkőc kivizsgálását, de magad ne állíts fel diagnózist, főleg ne ennyiből.

2015. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Hányszor kérdezed még ezt meg? keress egy autista-fórumot.
2015. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam autista,enyhe tünetekkel,az öntörvényűség nagyon jellező az biztos,de ennyiből tényleg nem szabad kiindulni,nagyon sok másnak is kell lenni ahhoz hogy ki tudják mondani.Ha semmi más "furcsaság" nincs,akkor nem kell aggódni,a legtöbb kisgyerek ilyen.
2015. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A dackorszakos, az erős akaratú és a neveletlen gyerekre pont annyira jellemző lehet, mint egy autistára, vagy egy egyébként problémamentes gyerekre. Ez így önmagában semmit nem jelent.
2015. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!