Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rotavírus oltásról vélemény?

Rotavírus oltásról vélemény?

Figyelt kérdés
Bizonytalan vagyok. Húzós az ára de ha megéri akkor nem okoz gondot. Csak cikkekből olvastam a vírusról és az oltásról is ezért kérdezek itt is.
2015. nov. 6. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:

nekünk a doki azt mondta, hogy jó, okés, csak 1 baj van, hogy a rotának kb 1000 variánsa van, ez meg kb. 5 fajtájától véd...

Úgyhogy mi nem adattuk be...


De megmondom őszintén, ha nem terhelte volna a pénztárcánkat meg annyira, akkor beadattam volna, tehát ha nem okoz gondot nektek, akkor szrtem oltasd!

2015. nov. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem javasolta az orvosunk.

Nem is adattam be.

2015. nov. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nem javasolta az orvos, illetve én is utánanéztem és nem adattam be.

És nem az ára volt a döntő, hanem a rotának egy csomó fajtája van és nem mind ellen véd.

(És amúgy meg mi van akkor, ha beadják ugye a baba szájába, ő meg kiköpi? Vagy úgy sír, hogy kifolyik neki? Vagy kibukja?... Na mindegy, ez csak így zárójelben. :)) )

2015. nov. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bedattam. Szerencsére nem bukta ki az oltást.Tudom, hogy a rota nem mindegyik fajtája ellen véd, de a rota betegsèget tènylegesen elkapott gyerekekről hallottak utan inkabb beadattam.
2015. nov. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sem javasolta a gyerekorvos, de mindkét gyerek megkapta. Az én lelkemnek kellett. A nagyobbik gyerekem közel 6 éves, de egyszer nem kapott még el f-h vírust, én hiszek benne, hogy az oltás is az oka.
2015. nov. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ismerős családnál mind a három gyerek kórházba került emiatt vetésforgóban.

Megkapta, nem érdekelt az ára. Nem akarok emiatt (sem) a kórházi ágya mellett üldögélni.

2015. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nagyobbik nem kapta meg (kicsúsztunk az időből), a kicsi igen. Ehhez képest szeptemberben mindkettő elkapta. A nagy 3 nap alatt helyre jött, míg a kicsivel 4 nap után a kórházban kötöttünk ki. Érdekes, hogy a nagy 2 osztálytársa is kórházba került, pedig ők is megkapták a vakcinát.
2015. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a gyerekorvos nem ajánlotta, mert a gyerekek nagy része kihányja a vakcinát+ nekünk azt mondta +kb 200 fajta vírus okoz hányást, hasmenést, a rota ezek közül csak egy.

Mi egyébként egy hetet voltunk kórházba hasmenés miatt, mikor másfél éves volt. Vele együtt az egész család a kiszáradás szélén állt, mindenki elkapta. Annyit mondtak valamilyen vírus volt, de nem rota, mert azt a tesztek kimutatták volna.

2015. nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát ártani biztos nem árt az oltás, azért jó lenne legalább 2 éves koráig megúszni a rotát, szerintem beoltatom. 6 hetes a fiam, a 2 hónapos kötelezővel gondoltam beadatni azt is csak aggaszt hogy néha bukik, lehet értelme se lenne..

Nekem egyébként védőnő ajánlotta, orvos nem említette.

2015. nov. 8. 09:49
 10/10 lencsefőzelék ***** válasza:
34%

De, árt az oltás. Mindegyik. Ez a hatalom egyik népirtó módszere. Aki bedől nekik, az lehet, hogy meg is érdemli a sorsát. Csak az a baj, hogy nem a szerencsétlen kisbabák döntenek, hanem - helyettük - az öntudatlan szüleik.

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=fI1DRGcSets

https://www.youtube.com/watch?v=wkOp6cv9HUc

2015. nov. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!