Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha alszik a lázas gyerek fel...

Ha alszik a lázas gyerek fel kell kelteni beadni a gyógyszert?

Figyelt kérdés

20 hós lányomnak most 38 fok a láza, de alszik. Ugye nem kell felkeltenem, csak ha már nagyon magas a láza?! (fülhőmérővel mérem)

Egy egész adagolónyi nurofent kell beadnom, ugye?


2015. nov. 19. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Alvás közben semmiképp ne ébreszd fel, főleg hogy nincs is magas láza.

Legújabb kutatások szerint 39 fok alatt nem kell csillapítani, kivéve ha a gyerek közérzete pocsék, de ha alszik, akkor elég jól van általában...


Jobbulást a kicsidnek!

2015. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ne keltsd fel semmiképp, hagyd pihenni. Ha felkel és még mindig lázas, akkor 5 ml-t adhatsz neki háromszor egy nap.
2015. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felkeltened, az alvás is gyógyít. A gyerekek általában fel is ébrednek, ha nagyon felmegy a lázuk. A Nurofenre rá van írva, mekkora gyereknek mennyi az adagja. Az egész adagoló az 5 ml.
2015. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Kapott egy adagoló nurofent, csak kicsit soknak tűnt egyszerre. (eddig csak kúpot kapott)

Ha lázas lesz hajlamos vagyok pánikolni. :)

2015. nov. 19. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:

ezért nem kelteném fel

am meg 38fokig nem kell lázat csillapítani addig a szervezet dolgozik és a megemelt testhőben hatékonyabb a gyógyulás


az már más ha időre kell szednie valamit akkor igen

2015. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A láz hasznos, nem kell csillapítani csak ha már a közérzet rossz. A láz a testnek egy természetes reakciója a betegség leküzdésére. Ha csillapítod a lázat, a test reakcióját húzod el, ergo lassabban gyógyul a gyerek. Hozzáteszem ha nincs alapbetegsége a gyereknek, ha van akkor orvossal konzultálj.

Hőemelkedésnél is (és a 38 fok még inkább csak hőemelkedés) nem adsz semmit a gyereknek. Első körben levetkőzteted illetve egyéb természetes módszerrel próbálkozol (borogatás, gyengéd hűtőfürdő). De még 39-40 foknál is csak akkor adsz neki gyógyszert, ha rossz a közérzete (nyilván egy picit rosszabb mint a szokásos, mert nyűgös, de érezni lehet mikor kell már a gyógyszer).


A felébresztés pedig...ne ébreszd fel. Végre alszik, végre gyógyul a szervezete (mert ilyenkor a pihenés lenne a legfontosabb amire egy gyereket lehetetlen rávenni) erre te megszakítov az alvását. Persze folyamatosan figyelni kell az éjszaka, ha lázasodik akkor ki kell takarni stb, de nem szabad felébreszteni.


Külföldön élek, itt már egy jó ideje ez alapján megy az orvoslás, nekem is furcsa volt először. Engem is egész életemben agyongyógyszereztek, ha 38 fok volt már kaptam a gyógyszer marokszámra...én nem adok semmit a gyerekeknek és néha észre sem veszünk egy hőemelkedést. A 38 fokkal meg pláne nem foglalkozom, magától elmúlik csak 1-2 napig lengébben öltöztetem a gyereket.

Volt olyan esetünk, hogy 40 fokos volt a gyerek láza, már többször hívtuk az ügyeletet de csak azt mondták ne adjunk semmit. Levetkőztettük egy szál pelusra a gyereket a 20 fokos házban és szépen lejjebb ment a láz magától is. Tényleg csak elvétve adunk gyógyszert a gyerekeknek, inkább csak estére hogy éjszaka jobban tudjon aludni, de eddig párszor ha kaptak a gyerekeink összesen.



[link]


[link]


és még sok más cikk

2015. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon köszi! Ez a leírás tényleg hasznos.

Most kapott gyógyit amikor felébredt, 38,7 volt a láza.

Orvoshoz csak akkor viszem, ha egy-két nap után is lázas, mert az rögtön gyógyszert ad.

2015. nov. 19. 11:27
 8/8 anonim ***** válasza:

A legújabb tudományos kutatások szerint általában egyáltalán nem kötelező lázat csillapítani, legfeljebb a közérzet javításának érdekében, mivel még a 40 fok feletti láz se okoz semmilyen kárt:

[link]

2015. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!