Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyermekemnek a fülében van,...

Gyermekemnek a fülében van, hogy szedjem ki?

Figyelt kérdés

olyasmi, mintha egy lehámlott bőrdarab lenne jó mélyen, csak úgy látni, ha kicsit elhúzom a fülkagylót és úgy nézek bele lámpával, jóformán a dobhártya előtt még a külső hallójáratban.

1 hete várom, hogy a természet megoldja, hát nem oldja...

próbáltam fürdés után orrszi porszival csak pár pillanatra, nem segít, de többet ezt nem merem.


2015. dec. 29. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Orvos? Lehet hogy neki talán van ehhez eszköze?
2015. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
háziorvos?
2015. dec. 29. 21:18
 3/14 A kérdező kommentje:
szóval bízzam háziorvosra meg egy csipeszre...?
2015. dec. 29. 21:19
 4/14 Vilcsianyuja ***** válasza:

Próbálj parafinolajat cseppenteni a hallójáratba, hátha attól könnyebben kidolgozza magát az a valami.

Ha az nem segít, akkor felhívnám a háziorvost, ő ki tudná-e tisztítani, és ha ő nem, akkor fül-orr-gégész szakszerűen el tudja végezni a hadműveletet.

Ja, a paraffint nem az ujjamból szoptam, a lányommal utóbbi hónapokban gyakran előfordultam fül-orr-gégészeten, és kérdeztem, mégis mivel lehet kitisztítani a felgyülemlő fülzsírt, mert magától nem nagyon akar kitisztulni. Semmi mást nem tudtak javasolni, csak ezt.

2015. dec. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjem (igen, felnőtt ember) kötött ki szakrendelésen, mert addig turkált a fülében "valami izé van ott és kiszedem" alapon, hogy át kellett mosni a hallójáratát. Utána dőlt a vér a füléből, annyira szétcseszett ott mindent.

Mondták neki, hogy soha, de soha ne kotorásszon a hallójáratban, kizárólag a fülkagyló külső részét lehet tisztítani házilag. Minden egyébbel szakrendelés, ahol eszközök és szakértelem is van hozzá.

2015. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#3

Valószínűleg a háziorvos tudja hogy mit szabad meg mit nem.

Ha mástnem beutal egy olyan helyre, ahol egy csipesznél több van, meg van szakorvos hozzá.


De igen. Inkább egy háziorvos+csipesz, mint Kis Béláné Juhász Gizi + csipesz :)

2015. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Semmit nem szabad a gyerek fülébe önteni vagy dugni. NEm véletlenül vannak a biztonsági fültisztítók a piacon. Véletlenül sem szabad túl mélyre menni. Ha nem jön ki magától, akkor fül-orr-gégészet! Ilyesmi nem gyerekjáték. Elfertőződik vagy sérül és nagy baja is lehet!
2015. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a kérdésért, de hogy vetted észre, ha csakis úgy látni azt a valamit, ha elhúzod a fülkagylót és lámpával belevilágítasz??

3 éves a lányom, de soha nem világítottam még a fülébe lámpával, meg nem húzogattam a fülkagylóját izék után kutatva :)

2015. dec. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

alig rémlik már, de próbálok emlékezni, először asszem a füléhez nyúlt/kapott a gyermek egyszer, így én akkor spontán reflexből belekukkantottam sima nappali fény mellett, de valahogy olyan élesen jól láttam, hogy még az apró, pihe, fénylő "csillószőrök" is tisztán kirajzolódtak, ezen "felbuzdulva" jött(még abban a pillanatban), hogy akkor amennyire tudok, belenézek, mivel kanyarodik az "út", ezért elhúztam a fülkagylót és lám, nicsak ott van valami...először összevetettem a másik fülével is, nem e valami természetesen ott levő "fülcsontot" látok, de a másikban nem volt ott..

nem is igen foglalkoztam vele, csak napok múlva néztem megint, csak mert eszembe jutott, és még mindig ott volt változatlanul, ekkor picit már magasabb vérnyomással jött az ötlet, a szinte reflektor erősségű állólámpa(meg hát a dokik is lámpázzák a filmekben :))

ezután nem sok kellett eljutni az orrszi porsziig...

aztán meg itt kikötni..

2015. dec. 30. 00:04
 10/14 anonim ***** válasza:
Értem már, bocsi még egyszer a kérdésért, csak tényleg érdekelt :)
2015. dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!