Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki vigyázzon az állandóan...

Ki vigyázzon az állandóan beteg gyerekre, vagy soha ne menjek dolgozni?

Figyelt kérdés
3 éves lányom fél éve bölcsis. Egy hetet még nem sikerült egyben lejárnia: kb. 3-4 nap bölcsi és min. 3 hét otthon. Senkire nem számíthatok, tényleg senkire... Kap C és D vitamint és a híres, drága Manó Mannát is de semmi nem segít. Amikor elkezdett bölcsibe járni volt egy új munkahelyem ahonnan rövid időn belül elküldtek ami érthető) azóta is lehetett volna de el sem merem vállalni mert teljesen felesleges. Kérdeztem más Anyukákat, azt mondták harmadik éve megy ugyanez. Ezek szerint várjak 10 éves koráig akkor talán mehetek dolgozni? Bárcsak megtehetném anyagilag de sajnos nem. Bébiszitterre elmenne a havi fizetésem így az értelmetlen. Valaki jár hasonló cipőben? Én már szét idegelem magam emiatt, nem beszélve a roppant gyógyszerköltségekről.

2016. jan. 15. 09:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%

Nem mkinél van azért ez. Az enyém 1 évig volt beteg szinte mindíg.


Ha anyagilag tehetitek,akkor még maradj vele fél évet,tavasszal már megszokja szerintem.

2016. jan. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
28%
Hát nem tudom, ez én életemből ez kimaradt. Ki kellene vizsgáltatni a gyereket, mert a 3 hétig tartó betegségek nagyon nem normálisak.
2016. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
42%
Egyrészt nem normális, hogy állandóan beteg, másrészt 3 évesen miért bölcsődés, miért nem óvodás?
2016. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanez volt nálunk is... 2 gyerek, mindegyik nagyon beteges, a nagyobbik 3 éves, most kezdte az ovit, ő előtte 1,5 évig bölcsis volt de 8 hónapig nem is járt mert folyamatosan beteg volt, 8 hónap alatt 4 kórház, a kicsi bölcsit kezdett szeptemberben, de ő is sokat beteg. Szerencsére már javult az arány és a két gyerek együtt havonta kb 2 hétig beteg, de még így sem lehet visszamenni dolgozni, és mint nálad, nincs segítség, pl férjem holnap délig dolgozik... Szüleim 200 km-re laknak és még dolgoznak. Kényszerből vállalkozó lettem (műszaki rajz, éjjel is lehet csinálni ha betegek a gyerekek), hátha bejön, mert ha visszamennék dolgozni akkor is 1,5 óra a bejárás (csak oda), és vissza is, így 5 órás munkaidőt kellene kialkudni, plusz sokszor betegek a gyerekek, kb 2 hétig lenne munkahelyem :) Legtöbb családnál általában van mozgósítható nagyszülő, úgy kicsit könnyebb az élet. Ha nem tudnék itthonról rajzolni, teljesen kilátástalan lenne hogy hogyan tudok dolgozni... Budapesten és a többi nagyvárosban kicsit több lehetőség van.
2016. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is sokat volt beteg a fiam, pedig akkor még közösségbe sem járt. A doktornőnk vérképet nézetett, és kiderült, hogy annyira gyenge az immunrendszere, hogy szinte alig van. :( kapott immunerősítő kúrát, nagyon sokat javult a helyzet. :) Érdemes lenne kérni egy alapos kivizsgálást.
2016. jan. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Eddig 5 Anyukával beszéltem a csoportból mindenkinél ugyanez. Valaki mondta decemberben a dadáknak, hogy ő már be sem meri hozni, mert kétszer kórház volt a vége. Úgyhogy nem egyedi eset. 3 hét múlva tölti a hármat, egyik napról a másikra nem rakják át óvodába.
2016. jan. 15. 09:29
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

Rengetegen járnak ebben a cipőben, olyat is ismerek, aki sajnos egyedül neveli a két éves gyereket.

Az egyik fele megoldja úgy, hogy begyógyszerezi a gyereket otthon, hogy magas láz, meg különösebb köhögés nélkül ellegyen az oviban vagy bölcsiben, és ha szól a dadus, akkor rángatja a vállát, hogy otthon semmi baja se volt. Egy nap múlva visz közösségbe mehet papírt, és kezdődik minden elölről. Többek közt ezért beteg folyamatosan a többi gyerek is, oda-vissza adogatják a bacikat, amik épp csak annyit mutálódnak, hogy már ne ismerje fel az immunrendszer, és megint leveri a lábáról.

Van olyan, aki folyamatos éjszakásban dolgozik, szüleivel lakik, így éjjel ott a nagymama, ha nagy baj lenne. Ha a gyerek bölcsiben van, akkor alszik, de ő kelti, ő fekteti, nap közben ő van vele. Sejtelmem sincs, hogy oldja meg az alvást, ha beteg a kicsi, de azt tudom, hogy anyja közölte vele: hazaköltözhetnek, de ő nem fog még egy gyereket felnevelni, nem bébiszitter.


Nekem volt akkora szerencsém, hogy a férjem már tíz éve dolgozott ugyanott, így ha nagyon otthon kellett maradni, akkor ő volt az áldozat. Tíz év után nem küldik el csak úgy, az elég sokba lenne a cégének, én meg "bedolgoztam magam" az új helyre. De egyébként sejtelmem sincs, hogy oldottam volna meg.


Nincs a környékeden olyan anyuka (esetleg a csoportban), akinek van kisebb baba, otthon van vele, netán munkanélküli, és jól jönne neki egy-két ezres pluszban?

Ha nincs, akkor meg legyél te az az anyuka. Ezzel is tudsz keresni, kis ideig segítség lehet, aztán ha erősebb a gyerek immunrendszere, elmész dolgozni.

2016. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
70%
Az előző hozzászólásokhoz: nekem az óvónők és a bölcsis nevelők is mondták hogy teljesen átlagos ha ennyit beteg egy gyerek, még nem is az enyémek voltak a legdurvábbak, van olyan kisfiú aki a fiammal együtt volt bölcsis, ugyanolyan beteges volt, és még most az oviból is folyamatosan hiányzik. Gyereke válogatja, van akinek sok idő kell hogy megerősödjön az immunrendszere.
2016. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
4-es, ügyes vagy, én is gondolkozom vállalkozáson. 5-ös igazad van, végül is egy kivizsgálást megér. Köszi a választ mindenkinek!
2016. jan. 15. 09:31
 10/34 A kérdező kommentje:

8-as, hát igen, nálunk is ugyanezt mondják a dadák.

7-es, köszi, hasznos válasz nagyon. Nálam is dolgoznak a nagyszülők de amikor nem így volt, akkor sem "értek" rá segíteni pedig egy szem unokájuk. Imádják csak éppen bőven elég belőle néha 2-3 óra amikor persze én is ott vagyok. Anyósom otthon van!!! De kijelentette, hogy neki beteg gyereket ne hozzon senki , több unokája van, egyiket sem vállalja. Úgyhogy dühös vagyok az engem körülvevő érdektelenségre. A szüleim kb. 5 évig rágták a fülem, hogy menyire szeretnének unokát...

2016. jan. 15. 09:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!