Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 1hete itthon vannak óvodás...

1hete itthon vannak óvodás gyerekeim vírusos betegséggel, köhögés, orrfolyás stb. Mit tegyek, ha dől a váladék az orrukból? Orrszívózok sűrűn, mint eddig mindig is. Gyógyszert is szedték rendesen.

Figyelt kérdés
hétfőn már mehetnek, de péntek óta megállás nélkül jön a takony...Délig menjenek, vagy ne is vigyem őket? Jó hogy ennyire ürülnek, vagy épp bajt jelez?
2016. jan. 17. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem jelez bajt ha nagyon náthásak (mit értesz baj alatt??), csak annyit h valami vírus még van a szervezetükben.

Így azért nem jó oviba vinni őket, még fél napra sem, mert egyrészt lefertőzhetik az egész csoportot, másrészt ők is fogékonyabbak lehetnek egy új bacira úgy, hogy még az előzőből sem gyógyultak ki rendesen.

2016. jan. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy hétfőn már mehetnek? Hogy mehetnének betegen?
2016. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
úgy értve, hogy már 9napja itthon vannak, 9napja gyógyszert kapnak. Ezek szerint az orrfolyással még nem engedhető oviba?
2016. jan. 17. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért orrfolyás és orrfolyás között is van különbség. Azt írtad, hogy "megállás nélkül jön a takony", meg "dől a váladék". Számomra ez nem egy vizes orrfolyást jelent, amit egy nap mondjuk kétszer meg kell törölni. Hiába vannak otthon 9 napja, ha nem gyógyultak meg, akkor nem mehetnek oviba.
2016. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi, erre voltam kíváncsi
2016. jan. 17. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:

ez azt jelenti, hogy még betegek... fenistilt, c-vitamint és cetirizint add nekik, az csökkenti az orrfolyást.

és természetesen nem mehetnek közösségbe.


tudják fújni az orrukat? írod, hogy orrszívózod nekik, gondolom azért mert nem tudják kifújni, akkor meg pláne hogy akarod őket bevinni? de szerintem be se vennék így őket

2016. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fenistil és cetirizin egyszerre? Én ezt inkább az orvossal beszélném meg.
2016. jan. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen se menjenek oviba még az ő érdekükben sem!

Az én gyerekem folyton kapja el egy társától, akinek az anyja taknyosan behordja az övét. Így már másodszorra fekszem 2 hete terhesen segítség nélkül itthon vele. Felelősség bevinni a gyereket, mikor még nem gyógyultak meg.

2016. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is terhesen és betegen fekszem itthon. Közérzetük jó. Gyógyszert szedték, orrot napi 20szor biztos szívunk. De mit tehetek még?
2016. jan. 17. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!