Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyógyszeradagoló inhalátort...

Gyógyszeradagoló inhalátort hogyan lehetne megszerettetni egy 2,5 évessel?

Figyelt kérdés
Szükségünk lenne rá, de ha bekapcsolom már sírva menekül.
2016. jan. 25. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Másfél éves kora óta van szükségünk néha inhalátorra, eleinte nehéz volt. Én úgy oldottam meg, hogy mindig valamilyen számára kedves tevékenységgel kötöttük össze az inhalálást... olvastam, énekeltem neki, később pedig, ahogy nőtt, mindig az éppen aktuálisan kedvelt tevékenységgel kötöttük össze az inhalálást (pl. diavetítés).

Iskolás korra már teljesen önállóan kezeli az inhalátort, bekapcsolja magának, nézi az időt, stb.


Az fontos, hogy először mindig az ölemben ült inhalálás közben és tartottam a maszkot, hogy ne tudja letépni magáról. Néhány alkalom után megszokta.

2016. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1,5 évesem a betegség/kúra első napján sír, hisztizik, le kell fogni, de utána beletörődik és néha magától felül az ágyra amikor szólok hogy inhalálni kell. A bébihallernál is eleinte hisztizett, letépte magáról, de már inkább számolja (a maga módján) hogy hány nagy levegőt kell venni. Meg kell hogy szokja, utána el fogja fogadni.
2016. jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát ő olyan típus, ha erőszakkal teszem rá bepánikol és hányásig sír...

Az orvos azt mondta, ha nem szereti csinálhatom alvás közben. Du még ok, de éjszaka nem merem. Paxirasol van benne. Hurutoldó. Este nagyon megköhögtetné?

2016. jan. 25. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!