Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 hónapos, pontosabban 10...

2 hónapos, pontosabban 10 hetes babánk szeme néha tikkel, miért?

Figyelt kérdés
Bal szeme szokott néha tikkelni. Na nem ráng mint a motolla, de többször észrevettük már, hogy piciket tikkel. Ti tapasztaltatok ilyet a babátoknál? Ha igen, mi volt a háttere, mentetek-e vele orvoshoz?

2016. febr. 9. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, az en babam 9 hetes. Neki szemteke rezgése van. Azt hiszem igy hivjak. Miota megszuletett, korababa. A te babadnak a szemheja vagy konkretan a szemgolyoja rezeg? Azt olvastam 3 honapos korukra el kell muljanak ezek a tunetek , ha nem akkor van gond. En a kovetkezo kot. Orvosi vizsg-on megemlitem az orvosnak, mert engem is aggaszt.
2016. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem lehet ahogy akkor épp fáradtabb? vagy többet kellene pihennie? elsősorban erre gondolnék, mert szerintem felnőttekkel is megesik, ha kimerültebb az idegrendszer.


amúgy a babák szemtengelye még nem egészen fix, de nem tudom hány hónapos korukra áll be biztosra.

2016. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat.A szemhéja tikkel. Nálunk kb 1-2 hete jelentkezett, most jobban figyelgetem, mikor jönnek elő a tikkelések. Ha mondjuk hirtelen odahajolok hozzá, vagy a kezünkkel hadonászunk (táncolni szoktunk fekve, mozgatjuk zenére a kezünket/lábunkat/teörzsünket-torna is egyben, mert ahogy mi mozgunk, úgy ő is elkezd rúgkapálni). Azt hittem megijed, azért, vagy védekezésképp. De ugyanúgy csinálja sajnos pelusozásnál, cumiból etetésnél vagy mesélés közben is. Mi jövő hét után megyünk a 3 hónapos oltásra doktorhoz, megkérdezem én is. Ha valakinek azóta van infoja, megköszönném, ha elmondaná.
2016. febr. 12. 12:25
 4/4 anonim válasza:
Mit mondtak? 😀
2023. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!